laptop poleasingowz
fot. Unsplash.com

Czy jest jakaś metoda, by kupić laptopa biznesowego, nawet o połowę taniej? Czy rzeczywiście potrzebnie boimy się kupować używane laptopy? Na co zwrócić uwagę wybierając laptop poleasingowy?

Laptop poleasingowy dla każdego?

Laptopy poleasingowe są sprzętem używanym wcześniej w firmach i przez biznesmenów. Dlatego też nie dla wszystkich się sprawdzą. Jeśli szukasz sprzętu do gier, możesz się zawieść. Laptopy poleasingowe najlepiej sprawdzą się w firmach lub dla freelancerów. Mogą się również sprawdzić dla uczniów, uczących się zdalnie. 

Dlaczego boimy się kupować laptopy używane?

Strach przed kupnem używanego sprzętu nie jest bezpodstawny. Oprócz tego, że boimy się kupować coś, co może być uszkodzone, to jeszcze sprzęt komputerowy tak szybko się starzeje, że obawiamy się tego, że po leasingu komputer nie posłuży nam już wiele czasu.

Warto więc pamiętać, że przed pandemią rozwój branży IT zwolnił tempo rozwoju. 

Co prawda pandemia znów postanowiła narzucić swoje tempo, jednak po dostosowaniu się sprzętów do home office, kolejny raz rozwój technologiczny zwolni. Stąd obawa o kupno sprzętu przestarzałego nie powinna być dla nas w tej chwili podstawą do podejmowania decyzji.

sprzęt poleasingowy
fot. Unsplash.com

Pamiętajmy również, że producenci laptopów widzą, jak ważną cechą sprzętu jest możliwość jego rozbudowy. Dlatego też przygotowują swoje urządzenia w dodatkowe gniazda, by użytkownicy mogli w razie potrzeby dokupić potrzebne im komponenty. 

Na co zwrócić uwagę kupując laptopy poleasingowe

Kupując laptopa poleasingowego, warto zwrócić uwagę od kogo go kupujemy. Nie bierzmy laptopów od osób prywatnych, a od firm, które zajmują się leasingami. Dzięki temu zaoszczędzimy sobie nerwów. Profesjonalne firmy, które sprzedają sprzęt poleasingowy wcześniej go sprawdzają, dzięki czemu dają na sprzedawane urządzenia nawet 2 lata gwarancji. 

Jedynym elementem używanego laptopa, który może być wadą, jest bateria. Wiadomo, że baterie w używanym sprzęcie często nie potrafią wytrzymać tak długo, jak oferuje producent.

Jeśli jednak bateria nam nie odpowiada, to bez problemu możemy dokupić baterie o większych pojemnościach, które są kompatybilne z naszym sprzętem. Jeżeli zaś chcemy tego uniknąć, możemy sprzedawcę poprosić o gwarancję na baterię. 

Dlaczego kupno laptopa poleasingowego to świetny pomysł?

czy warto kupować laptop poleasingowy
fot. Unsplash.com

Zakup laptopa, którego używano wcześniej w firmach to idealny pomysł. Sprzęt taki zazwyczaj jest serwisowany w autoryzowanych sieciach naprawczych. Oznacza to, że sprzęt nawet, jeśli w czasie leasingu miał jakieś problemy zdrowotne, to zajmowali się nim specjaliści, którzy do naprawy używali jedynie oryginalnych sprzętów. 

Laptopy biznesowe mają odporne obudowy. Często są przewożone na konferencje, wyjazdy służbowe i z biura do domu. Dlatego tak ważna jest ich trwałość. 

Możemy być pewni, że laptop biznesowy będzie miał matową matrycę. Zamiast niej może mieć powłokę antyrefleksową, dzięki której użytkowanie sprzętu w każdych warunkach staje się łatwiejsze. 

Kupno laptopa poleasingowego jest wspaniałą inicjatywą ekologiczną. Dzięki wzrastającej modzie na zero waste i ponowne używanie niepotrzebnego komuś sprzętu sprawia, że coraz świadomiej kupujemy laptopy używane, które nam mogą posłużyć jeszcze lata. 

Czas to pieniądz

Kupno sprzętu poleasingowego to ogromna oszczędność pieniędzy. Jeśli jednak chcemy kupić konkretny model, możemy mieć problem z dostępnością sprzętu. Jeśli już jakiś pojawi się na rynku, nie zwlekajmy, tylko kupujmy go od razu. Sprzęt poleasingowy jest bowiem chodliwym towarem i szybko znika z magazynów.

Zakup sprzętu poleasingowego to dobry pomysł. Jeśli kupujemy go od sprawdzonych firm, które na swoje produkty dają gwarancję, nie mamy się czego obawiać. Gdy już znajdziemy sprzęt dla siebie, będziemy mogli cieszyć się sprawnym urządzeniem, którego parametry najwyższej jakości sprawiają, że w sklepie kosztowałby jeszcze raz tyle.

Prócz ekonomii, jest to także idealny sposób na zadbanie o dobro planety. Poleasingowy sprzęt nie zostaje wyrzucony, a wykorzystany ponownie. Po wcześniejszym sprawdzeniu go i zregenerowaniu przez profesjonalistów.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here