jaki ekspres z młynkiem kupić
fot. Pexels.com

Ekspresy do kawy mogą nam podarować odrobinę szczęścia. To cząstka naszej ulubionej kawiarni, którą przenosimy pod nasz dach. Jeżeli kawa jest ponadto robiona ze świeżo mielonej kawy, nic więcej nie potrzeba nam do szczęścia. Dlatego przedstawiamy ranking najchętniej wybieranych ekspresów do kawy z młynkiem!

Ekspresy do kawy z młynkiem – jakie to?

Młynek w ekspresie do kawy nie jest elementem podstawowym tych urządzeń. Z pewnością jednak jest to gadżet, który nie tylko sprawi, że nasza kawa będzie lepiej smakowała, ale także odpowiada za zapach roznoszący się po mieszkaniu.

Mamy różne rodzaje młynków do kawy. Najchętniej kupowane są młynki stalowe lub ceramiczne. Stalowe są bardziej trwałe. Jednak ceramiczne są również bardzo dobre, a do tego należą do jednych z najbardziej cichych. 

Ważnym parametrem przy wybieraniu ekspresów do kawy jest także ciśnienie, jakie urządzenie potrafi wytworzyć. Musimy szukać ekspresów, które parzą kawę pod ciśnieniem minimum 15 barów. Jest to bowiem parametr, który odpowiada za smak i aromat parzonego napoju. 

Oprócz tego możemy zwrócić uwagę na gadżety, które ułatwiają życie. Możliwość regulowania podstawy pod wysokość szklanki, rodzaj spieniacza do kawy, czy możliwość wyjęcia tacki ociekowej w celu jej wyczyszczenia. Są to drobiazgi, które mają ogromny wpływ na funkcjonowanie ekspresu.

Ranking ekspresów ciśnieniowych z młynkiem 2021

Philips 1200 EP1220/00

Jest to ekspres ciśnieniowy z ceramicznym młynkiem do mielenia kawy. Ponadto wyposażono go w klasyczny spieniacz do mleka i system Aroma Extract. Jest on odpowiedzialny za utrzymanie odpowiedniej temperatury kawy podczas parzenia. 

Philips 1200 posiada również funkcję mojej kawy. Możemy wybrać nie tylko ilość kawy, ale także jej moc. 

ranking ekspresów z młynkiem 2021
fot. Pexels.com

JURA Z6 

Jest to jeden z bardziej profesjonalnych ekspresów z młynkiem w naszym zestawieniu. Jest też najdroższym ekspresem w tym rankingu. Może on przygotować jednocześnie jedną lub dwie filiżanki aromatycznej kawy. Ponadto parzy aż 10 różnych rodzajów napojów. 

Wyróżnia się czytelnym wyświetlaczem i intuicyjną, łatwą obsługą. Wbudowany system spieniania mleka potrafi sam dobrać odpowiednią ilość mleka lub spienionej mlecznej pianki do naszej kawy. 

Możliwość regulowania wysokości powoduje, że możemy parzyć kawy nawet w bardzo wysokich szklankach. 

Jest to ekspres dla najbardziej wymagających. Taki, który nie tylko parzy idealne kawy, ale także jest tak łatwy w obsłudze, że poradzi sobie z nim każdy.

TEESA AROMA TSA4001

Tessa Aroma to ekspres posiadający możliwość parzenia kawy mielonej lub świeżo zmielonej z ziaren. Możemy w nim zaparzyć jednocześnie dwie filiżanki ulubionej kawy. Cechą, na którą warto zwrócić uwagę jest funkcja podgrzewania filiżanek. 

Ekspres ten posiada również spieniacz do mleka oraz funkcje pary i gorącej wody. 

Wyposażony w pamięć ostatniego ustawienia i licznik zrobionych kaw. 

Po to, by dbać o środowisko, ekspres Aroma potrafi automatycznie włączać się i wyłączać. 

ASCASO Dream z termostatem elektronicznym

To ekspres przyciągający wzrok każdego. Jego nieprzeciętny kształt powoduje, że ASCASO to nie tylko funkcjonalny sprzęt kuchenny, ale także jej ozdoba. 

Jest to ekspres kolbowy, dlatego przygotowanie każdej kawy ma być procesem. Swego rodzaju rytuał.

Sama nazwa nakazuje nam przyjrzeć się jaki termostat posiada ekspres. Jest on elektryczny. Ma kontrolować nie tylko temperaturę kawy, ale także pracę pompy. Umożliwia on ręczną regulację temperatury na specjalnym termobloku w zakresie od 90 do 106۫︒C.

Warte uwagi są również żarnowe młynki do kawy. 

Wszystko to sprawia, że ekspres ten jest godny uwagi. To jeden z ciekawszych modeli w naszym rankingu.

ranking ekspresów z młynkiem
fot. Pexels.com

Kupno ekspresu z młynkiem do kawy okazać się może strzałem w dziesiątkę. Tylko dzięki świeżo mielonej kawie możemy cieszyć się doskonałą kawą. Świeżo mielone ziarna odpowiadają za niepowtarzalny aromat napoju i niepowtarzalny zapach. 

Chcąc kupić ekspres idealny dla siebie, warto zastanowić się, jaką kawę najchętniej pijemy. Dzięki temu będziemy mogli wybrać model idealny. Taki, z którego będziemy codziennie chętnie pili ulubionąkawę.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here