jaki trymer kupić?
fot. Unsplash.com

Broda króluje wśród mody męskiej kolejny już sezon. Jeżeli jeszcze jej nie zapuściłeś, lub zastanawiasz się jak odpowiednio o nią zadbać, przygotowaliśmy dla Ciebie poradnik. Sprawdziliśmy, na co zwrócić uwagę kupując trymer do brody?

Trymer, strzyżarka i maszynka do włosów – co to?

Wbrew temu, co może się wydawać na pierwszy rzut oka, nie jest to jedno urządzenie, a trzy różne. Czym są? 

Maszynka do golenia to elektryczny odpowiednik zwykłej jednorazówki. Jej zadaniem jest golenia ciała zaraz przy skórze. Pozbywamy się więc nią całkowicie zarostu. Usuwanie taką maszynką brody jest komfortowe i bardzo szybkie. Golarki elektryczne dzielimy na foliowe i rotacyjne, czyli z okrągłymi ostrzami. 

Jeśli więc nie chcesz zapuszczać zarostu, to stawiaj na golarkę elektryczną. 

Strzyżarka jest urządzeniem do przycinania włosów na głowie. Nazywana jest często maszynką do włosów. Umożliwia przycinanie włosów na różną długość. 

Jest to jednak sprzęt, którego ostrza są dość szeroko rozstawione. Dlatego też przycinanie nią brody może być niewygodne i niedokładne.

Trymer do brody działa na takiej samej zasadzie jak strzyżarka. Jednak jego rozmiary dostosowane są do kształtu twarzy. Ostrza poradzą sobie lepiej z twardymi włosami brodaczy niż ostrze strzyżarki. 

trymery ranking 2021
fot. Unsplash.com

Rodzaje trymerów

  • Trymery do brody – idealnie sprawdzą się podczas modelowania zarostu czy skracania go do pożądanej przez nas długości. Pozwolą na precyzyjne przycięcie brody. Możemy dzięki nim sami ustawić co do milimetra, na jaką długość chcemy mieć ścięty zarost. 
  • Trymer do ciała – ułożenie ostrzy i budowa trymera dostosowana jest do obcinania włosów na ciele. Raczej nie sprawdzi się do obcinania brody, ale za to możemy nią przyciąć włosy na klatce piersiowej lub pod pachami.
  • Trymer do nosa i uszu – jest to malutkie urządzenie, które posiada wąskie ostrze. Pozwala on na wycinanie włosów rosnących w trudno dostępnych miejscach.
  • Trymer uniwersalny – jest jednym z najpopularniejszych urządzeń. Dzięki wymiennym nakładkom, trymer ten łączy możliwości wszystkich wcześniejszych rodzajów. Najlepsze trymery dostępne na rynku pozwalają na pielęgnację owłosienia na całym ciele.
  • Golarki hybrydowe – mimo, że w nazwie nie znajdziemy słowa trymer, to istnieją golarki, które dzięki wymiennym nakładkom mogą trymować brodę. Ostrze golarki wymaga regularnej wymiany. Jednak same urządzenia, dzięki uniwersalności, cieszą się dużą popularnością. Umożliwiają one nie tylko trymowanie, ale także podcinanie brody zarówno na sucho jak i na mokro.

Na co zwrócić uwagę kupując trymer?

Najważniejszymi cechami trymera, które wpływają na jego jakość wykonania i komfort strzyżenia są z pewnością rodzaj ostrzy i możliwość regulacji długości ostrza. 

Rodzaj ostrzy 

Minimum, jakiego musimy szukać są ostrza ze stali nierdzewnej. Wielu producentów dodatkowo pokrywa ostrza różnymi powłokami. Na przykład tytanową.

 Dobrym rozwiązaniem są trymery z ostrzami samoostrzącymi się. Dzięki temu ostrze posłuży nam bardzo długo i nie będziemy narzekać na jego ostrość. 

Innym udogodnieniem, które zapewniają niektórzy producenci jest samooliwienie się ostrza. Dzięki temu nie musimy pamiętać o oliwce, a dbałość o maszynkę sprowadza się do dokładnego wyczyszczenia jej po zabiegu. 

Regulacja długości ostrza

Istnieją ostrza regulowane w bardzo różny sposób. Możemy szukać trymera, którym możemy wyregulować długość zarostu dzięki suwakowi, lub za pomocą specjalnego pokrętła

Bardzo popularne są również te modele, które w zestawie posiadają specjalne nakładki dystansujące. Pozwalają one na obcięcie brody na różne długości dzięki nałożonej nakładce.

Wodoodporność

Jeśli trymer jest wodoodporny, nie musimy martwić się o jego i nasze bezpieczeństwo w czasie zabiegu. W przypadku maszynek wodoszczelnych łatwiej też zachować ich czystość i higienę. Wystarczy po zabiegu opłukać ją pod bieżącą wodą.

Dodatkowe funkcje

Takie jak zestaw nakładek precyzyjnych, liniowych, czy nasadki golącej. Pozwalają one na rozszerzenie funkcjonalności urządzenia do maksimum. 

Rodzaj zasilania 

Nie jest to bardzo istotny element, jeśli chodzi o trwałość, czy jakość urządzenia. Jednak ma to wpływ na komfort użytkowania. Trymery zasilane akumulatorowo możemy w wygodny sposób używać i lawirować nimi. Te zasilane sieciowo muszą być podłączone kablem. Dlatego w tym przypadku warto zwrócić uwagę na długość przewodu zasilającego. 

Trymery męskie mogą posiadać również systemy zasysania ściętych włosów lub wygodne etui. Mają one wpływać na wygodę użytkowania urządzeń. 

trymery do brody
fot. Unsplash.com

Trymery do brody potrzebne są każdemu, kto chce zachwycać zadbanym zarostem. Warto zastanowić się, na czym najbardziej nam zależy i kupić trymer stworzony na miarę naszych potrzeb.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here