ranking depilatorów 2021
fot. Unsplash.com

Wiosna to czas, w którym Polki szukają odpowiednich dla siebie depilatorów. Chcąc się cieszyć przez długi czas gładkimi nogami, warto kupić odpowiedni model. Tylko jaki? Sprawdź, na co zwrócić uwagę i jakie modele wziąć pod uwagę.

Czy depilator jest dla każdego?

Depilacja daje nam długotrwałe efekty i pozwala cieszyć się gładką skórą przez kilka tygodni od zabiegu. Jednak czy używanie depilatora pęsetowego lub dyskowego jest bezpieczna dla wszystkich?

Osoby, które zmagają się z pajączkami lub żylakami na nogach, powinny bardzo uważać z depilatorami. Te, które wyrywają włosy mogą okazać się bardzo szkodliwe. Wyrywanie włosów może podrażniać skórę. Dodatkowo ten sposób usuwania owłosienia może powodować pojawienie się nowych pajączków, a nawet żylaków. W takim przypadku bezpieczniej będzie wybrać inny rodzaj depilacji. 

Jeśli jednak nie mamy problemu z żyłami, możemy śmiało używać depilatora elektrycznego. Nie warto zrażać się po pierwszym użyciu. Pierwsza depilacja może okazać się bardzo bolesna. Wszystko to przez to, że włosy są mocne i grube. Wraz z używaniem depilatora, włoski stają się słabsze, bardziej cienkie, a także łatwiej wychodzą wraz z cebulkami. 

Jeśli nasza skóra jest wrażliwa, a zabieg depilacji jest dla nas bardzo bolesny, spróbujmy zabieg depilacji wykonać w czasie kąpieli. Woda potrafi efektywnie zminimalizować ból.

Ranking depilatorów 2021

W rankingu sprawdzamy depilatory elektryczne zarówno pęsetowe, jak i dyskowe. Te drugie zaś dzielimy na ceramiczne oraz metalowe.

depilatory ranking
fot. Unsplash.com

Philips Satinelle Advanced BRE640/00

Jest to model, którego funkcjonalność przewyższa cenę. Nic mu nie brakuje. Można go stosować zarówno na mokro jak i na sucho. Dzięki pojemnemu akumulatorowi, pozwala na pracę nawet przez 40 minut. 

Ergonomiczny kształt Satinelle sprawia, że depilator pewnie leży w dłoni i można nim bez problemu lawirować. 

Ten depilator wyposażono w ceramiczne dyski, które dbają nawet o wrażliwą skórę. Ponadto w zestawie znajduje się bardzo dużo nakładek, pomagających w depilacji trudno dostępnych miejsc. Na uwagę zasługuje również nakładka masująca, która pozwala na mniej bolesne wykonanie zabiegu. 

Model ten wyposażono w lampę Opti-Light, która pozwala na dostrzeżenie każdego włoska. Ponadto w zestawie znajdziemy również nakładkę golącą. Pozwoli ona na dokładne przystrzyżenie np okolic bikini. 

Jedyną wadą, jaką można wskazać w użytkowaniu tego modelu Philips to brak ruchomej głowicy.

Braun Silk-Epil 9 9561 Wet&Dry

Jest to depilator pęsetowy. Szerokie i długie pęsety tworzą system MicroGrip. Pozwala on na precyzyjne usunięcie nawet bardzo krótkich włosków. Jest to niewątpliwie ogromna zaleta.

Nie musimy czekać na to, by włosy odrosły bardzo mocno, by wykonać kolejny zabieg. Depilator ten jest w stanie efektywnie chwytać i wyrywać włosy nawet o długości 0,5 mm

Lampa SmartLight oświetla w czasie zabiegu skórę, pozwalając na jeszcze dokładniejszą depilację.

Głowica Silk-Epil jest ruchoma. Wpływa to na komfort pracy. W połączeniu z systemem masażu sprawia, że depilacja jest nie tylko dokładna ale też w miarę możliwości bezbolesna.

Depilator jest w pełni wodoszczelny. Używanie go podczas kąpieli dodatkowo wpływa na komfort zabiegu. Braun Silk-Epil to model idealny dla osób, które posiadają wrażliwą skórę.

Godzinne ładowanie pozwala na 40 minut pracy tego modelu. W połączeniu z wszystkimi udogodnieniami zmniejszającymi dyskomfort, model ten okazuje się propozycją idealną dla najbardziej wymagających. 

Jedyną wadą na jaką możemy zwrócić uwagę, to dość głośna praca urządzenia. 

Philips Satinelle Prestige BRE650/00

Ten wodoszczelny depilator pozwala na użytkowanie na sucho i mokro. Dzięki temu, że nie posiada on przewodu zasilającego, umożliwia komfortową pracę nawet pod prysznicem. Głowica depilująca ma aż 3 cm. Dzięki ceramicznym dyskom łatwo usuniemy nawet najkrótsze owłosienie. 

Model ten wyposażono w aż 8 nakładek ułatwiających depilację owłosienia. Jedną z nich jest np szczoteczka do usuwania martwego naskórka. Jej regularne stosowanie widocznie wygładza skórę. Dzięki niej nie będziemy musiały martwić się o wrastające włoski. 

Niestety ten model nie posiada ruchomej głowicy. Jednak i tak jest jednym z chętniej kupowanych depilatorów na rynku.

najlepsze depilatory 2021
fot. Unsplash.com

Zakup depilatora może okazać się jedną z lepszych decyzji dotyczących urządzeń do pielęgnacji ciała. Jego regularne stosowanie pozwoli nam na długotrwałe cieszenie się jedwabiście gładką skórą. Dlatego warto kupić depilator jeszcze przed sezonem na krótkie spódniczki.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here