Jak wybrać ponadczasowy klasyczny pierścionek zaręczynowy?

0
1270

Jeśli Twoja ukochana nigdy nie powiedziała Ci wprost lub nie dała Ci subtelnie do zrozumienia, jaki pierścionek chciałaby dostać podczas zaręczyn, postaw na sprawdzone rozwiązanie. Jest nim elegancki klasyczny pierścionek zaręczynowy. To opcja, która spodoba się każdej kobiecie, a w dodatku możesz modyfikować ją w zależności od indywidualnych preferencji.

Klasyczny pierścionek zaręczynowy z jednym oczkiem

Jak właściwie wygląda klasyczny pierścionek zaręczynowy? Na pewno nieraz go widziałeś, bo to tradycyjna propozycja, którą ma w swoim asortymencie niemal każdy jubiler. Charakteryzuje go piękny diament, który może być zupełnie drobny i minimalistyczny lub całkiem duży i okazały.

Wielkość oczka dopasuj przede wszystkim do usposobienia swojej wybranki oraz jej stylu na co dzień. Jeśli ubiera się skromnie, delikatnie lub nie przepada za rzucaniem się w oczy, lepszym wyborem będzie niewielki diament. Z kolei kobieta o silnej osobowości, która lubi widoczne ozdoby, na pewno ucieszy się z dużego kamienia.

Pamiętaj, że wielkość diamentu zależy również od Twojego budżetu. Im pokaźniejszy, tym jego cena będzie wyższa.

Klasyczny pierścionek zaręczynowy wykonany ze złota

Wybierając pierścionek zaręczynowy, skłaniaj się raczej ku biżuterii ze złota. Jest ono o wiele szlachetniejsze i lepiej nadaje się na taką okazję. Nie martw się, jeśli Twoja wybranka nie nosi na co dzień elementów w tym kolorze. W takim wypadku możesz wybrać pierścionek z białego złota, który przypomina platynę. Będzie tak samo piękny i okazały, ale jednocześnie znacznie tańszy.

Zwróć uwagę na to, jaki kolor biżuterii nosi na co dzień Twoja przyszła narzeczona. Dzięki temu będziesz mógł lepiej trafić w jej gust, a pierścionek zaręczynowy wpasuje się doskonale w resztę jej ozdób. Jeżeli w swojej kolekcji ma zarówno elementy ze złota, jak i srebra, nic nie stoi na przeszkodzie, aby je mieszała. Obecnie bardzo modnym rozwiązaniem jest łączenie różnych kolorów biżuterii i noszenie ich razem. 

Jeśli wiesz, że Twoja wybranka nie ma konkretnych preferencji co do koloru, zdaj się na swój gust i intuicję.

Jaką formę i kształt pierścionka zaręczynowego wybrać?

Wiesz już, że klasyczny pierścionek zaręczynowy jest złoty i ma diamentowe oczko. Jednak wśród wielu propozycji na rynku znajdziesz zarówno proste, minimalistyczne, jak i bardziej nowoczesne wariacje tego rodzaju biżuterii. 

W zależności od tego, co lubi Twoja wybranka, możesz postawić na oczko okrągłe lub kwadratowe. W przypadku, gdy nie chcesz, aby kamień za bardzo wystawał, wybierz taki, który jest wkomponowany w obrączkę. Ta z kolei może być wąska lub szersza; okrągła albo płaska. Decyzja co do tego to kwestia gustu oraz tego, czy pierścionek będzie noszony na drobnej, czy bardziej masywnej dłoni.

Pamiętaj, że jeśli Twoja wybranka szczerze Cię kocha, sam pierścionek będzie dla niej drugorzędną sprawą. To zrozumiałe, że stresujesz się tym, czy jej się spodoba. Możesz być jednak pewny, że klasyczna biżuteria z diamentem to najbezpieczniejsza opcja, będąca ponadczasowym symbolem oddania i spełnienie marzeń każdej kobiety.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here