jaki odkurzacz przemysłowy kupić?
fot. Pexels.com

Szukasz odkurzacza do zadań specjalnych? Takiego, który poradzi sobie nie tylko z wielkimi biurowymi metrażami. Urządzenia, które pozwoli na utrzymanie czystości w warsztacie, na halach produkcyjnych a także na budowie? W takim razie czas przeczytać ranking odkurzaczy przemysłowych 2021!

Odkurzacze przemysłowe – poradnik zakupowy

Odkurzacz przemysłowy to urządzenie do zadań specjalnych. Musi on nie tylko być odporny na ewentualne uszkodzenia, ale także mieć o wiele większą siłę ssącą. Tylko w ten sposób poradzi sobie z każdym zabrudzeniem. 

Odpowiednie filtry pozwalające zachować silnik w dobrym stanie nawet, gdy odkurzacz skończył czyścić mieszkanie po gipsowaniu to podstawa. Na co więc zwrócić uwagę kupując odkurzacz przemysłowy?

Moc

Nie zdziwi nas fakt, że odkurzacze te mają większą moc silników od odkurzaczy do użytku domowego. Te przemysłowe mogą posiadać moc nawet 1400 W! Wszystko to po to, by poradzić sobie nawet z kawałkami gipsu czy wiórami w stolarni. 

Podciśnienie

Jest to parametr, którego producenci zwykłych odkurzaczy raczej nie podają. Odpowiada za dokładne zbieranie zanieczyszczeń z podłóg. 

Podciśnienie podawane jest w milibarach (mbar) albo w paskalach (Pa). Parametr ten w dobrym odkurzaczu przemysłowym powinien wynosić 200 mbar lub 2000 Pa.

Pojemność pojemnika na brud

Im większa, tym lepiej. Dzięki temu nie będziemy musieli co trzy metry przerywać pracy, by opróżnić zbiornik. Pojemniki na brud w odkurzaczach przemysłowych mają nawet 45 l. Warto więc sprawdzić ten parametr przed zakupem. 

Zasięg przewodu 

Przewód zasilający powinien być długi. Im więcej metrów, tym większy zasięg odkurzacza. Zasięg ten zwiększa również wąż. Oba te elementy powinny być dostosowane do potrzeb naszej firmy. 

Manewrowanie

Im mniejsze wymiary i waga urządzenia, tym łatwiej nim manewrować. Odkurzacze przemysłowe potrafią ważyć ponad 10 kg. Do biura jednak wystarczy taki, który będzie miał około 5 kg. 

Warto również spojrzeć, jakie kółka posiada sprzęt, który chcemy kupić. Od nich często zależy możliwość zwinnego manewrowania. 

Funkcje

Dodatkowe funkcje odkurzaczy przemysłowych mogą zaskoczyć. Niektóre modele posiadają samoczyszczące się filtry, możliwość czyszczenia tapicerki lub… funkcja dmuchawy

By ułatwić wybór odkurzacza przemysłowego, stworzyliśmy ranking tych, które według nas i osób, które je kupiły, są warte uwagi. 

Ranking odkurzaczy przemysłowych 2021

ranking odkurzaczy przemysłowych 2021
fot. Pexels.com

Bosch Gas 35M Afc

To odkurzacz, który idealnie sprawdzi się w domu po remoncie, lub np w warsztacie. Wyróżnia go spora moc, bo aż 1380 W. Podciśnienie także należy do jednych z lepszych i wynosi 254 mbary. 

Jego zbiornik na odpady ma pojemność 35 l, a sam odkurzacz idealnie sprawdza się w czasie pracy na mokro i sucho. 

Jedyne, co możemy powiedzieć o nim złego to cena. Jednak pamiętajmy, że za jakość trzeba płacić. 

Karcher WD 6 P Premium 1.348-272.0

Karcher przyzwyczaił już nas do jakości swoich produktów. Ten model odkurzacza posiada moc 1300 W i jest bardzo dobrym odkurzaczem przemysłowym. Dodatkowo posiada mocno rozbudowane podstawowe wyposażenie. Dzięki temu jest to model doskonały zarówno do warsztatu, biura czy domu. 

Dzięki temu, że jego falisty filtr znajduje się w oddzielnej kasecie, możemy go w każdej chwili wyjąć bez potrzeby kontaktu z brudem. 

Jego wąż ssący ma aż 2,2 m długości. Zaś pojemnik na odpady aż 30 l pojemności. 

Numatic GVE370 George

To odkurzacz bardzo chętnie kupowany przez firmy. Funkcja odkurzania, odkurzania na mokro oraz prania dywanów sprawia, że jest to jeden z bardziej pożądanych modeli na rynku. 

Posiada turbinę ssącą HEM o mocy 1060 W. Wyposażono go także w system chłodzenia silnika TwinFlo ByPass, filtr TriTex i trójwarstwowy worek HEPA-FLO. Ten ostatni ma pojemność 15 l.

Jest to odkurzacz wart swojej ceny i naszej uwagi.

odkurzacz do firmy - ranking 2021
fot. Pexels.com

Musimy pamiętać, że ze względu na przeznaczenie i dużo lepsze parametry, odkurzacze przemysłowe są dość drogim sprzętem. Jednak firmy, które je kupują wiedzą, że inwestują w maszynę, która latami będzie im umożliwiała bezawaryjną pracę. 

Odkurzacze przemysłowe powinny być dobierane pod nasze wymagania i potrzeby. Szukając odkurzacza do biura ważniejsza będzie zwinność i lekkość maszyny. Odkurzacz na budowę zaś musi cechować się dużą pyłoodpornością i ogromną siłą ssania. Wszystko więc zależy od naszych potrzeb.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here