Jak wybrać najlepsze męskie perfumy na wiosnę

To już pewnie – nadchodzi wiosna. Naturalny cykl następujących po sobie pór roku wywołuje zmiany nie tylko w przyrodzie ale i naszym otoczeniu. Tuż po umówieniu wizyty na wymianę opon z zimowych na letnie warto zastanowić się nad odświeżeniem wizerunku. Po długiej zimie pora na odświeżenie. Czas odłożyć ciężkie, rozgrzewające zapachy i postawić na lekkość.

Dlaczego warto zmienić perfumy na wiosnę?

Przy rosnących temperaturach i słonecznej pogodzie korzystniej jest używać zapachów świeższych, natomiast zimą lepiej sprawdzą się zapachy cięższe, przywodzące na myśl np. przyprawy. Nie jest to sztywna zasada, wszystko zależy tu od indywidualnych preferencji. Nie ma nic złego w nieuleganiu trendom i przywiązaniu do jednego ulubionego zapachu, który używamy cały rok. Istnieje wielu zwolenników tej metody, oddanych jednej marce. Warto jednak podjąć próbę urozmaicenia toaletki z zapachami o pozycje, które podkreślą różne oblicza osobowości. Umiejętność odpowiedniego doboru zapachu do pory roku czy nawet okazji jest oznaką dobrego gustu. Męskie perfumy działają na płeć przeciwną niczym afrodyzjak. Dodają pewności siebie i elegancji.

Jakie męskie kompozycje zapachowe wybrać?

Zimowe, aromatyczne wonie, zastępujemy lżejszymi nutami. Wiosna pachnie inaczej – owocami, kwitnącymi drzewami, ciepłymi wieczorami. Wiosenne, odświeżające perfumy mają zapach cytrusów, kwiatów, wody, mięty i szałwii. Kompozycje kwiatowe mogą być kojarzone głównie z perfumami dla kobiet. Natomiast w zależności od mieszanki kwiatów i towarzyszących im nut perfumy kwiatowe mogą pachnieć bardzo różnorodnie i idealnie wpasowywać się w męskie trendy. Dodatki cytrusowe, drzewne czy orientalne tworzą zapachy bez wątpienia stworzne dla mężczyzn.

Jak wybrać męskie perfumy na wiosnę i nie tylko?

Wybór odpowiedniego zapachu może nie być łatwy. Przy doborze idealnej dla nas zawartości flakonu nie wystarczy znajomość trendów. Urzekająca woń roztaczająca się w perfumerii może okazać się sporym rozczarowaniem w domu gdy zaaplikujemy zapach na sobie. Przede wszystkim warto pamiętać, że perfumy służą do nadawaniu zapachu ciału. nie ubraniu. Perfumy zawierają tłuste olejki eteryczne i barwniki, które mogą pozostawiać zabrudzenia. Zapach aplikujemy na skórę. Jej indywidualny skład, nawilżenie, pH, powoduje, że ten sam zapach będzie pachnieć na każdym nieco inaczej. Perfumy aplikujemy w miejscach, gdzie skóra jest najcieplejsza, dzięki temu zapach jest intensywny i długotrwały. U mężczyzn punkty te to szyja, kark, nadgarstki, zgięcia łokciowe.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here