leczenie alkoholizmu

Alkoholizm jest przewlekłą chorobą, która – jak każde uzależnienie – bardzo szybko postępuje i doprowadza do obciążenia zarówno samego uzależnionego, jak i wszystkich z jego najbliższego otoczenia. Nieleczony alkoholizm może doprowadzić nawet do zgonu alkoholika. By tego uniknąć, bardzo ważne jest wdrożenie zdecydowanego kompleksowego działania.

Czym dokładnie jest alkoholizm?

Uzależniona od alkoholu osoba nie potrafi samodzielnie zrezygnować ze spożywania napojów wyskokowych i w takim wypadku wymaga pomocy – interwencji z zewnątrz. Wdrożenie odpowiedniego leczenia pomoże jej stanąć na nogi i rozpocząć nowe życie z dala od alkoholu. Alkoholizm powoduje zarówno psychiczne jak i fizyczne uzależnienie od spożywania alkoholu. Zaburza to zdrowe relacje międzyludzkie i wpływa na życie osób z najbliższego otoczenia osoby uzależnionej.

Najlepsze efekty leczenia uzależnień w prywatnej klinice

Pierwszym krokiem do wyleczenia uzależnienia od alkoholu jest uświadomienie sobie ogromnej wagi problemu. Czas jest tu bardzo istotny. Im szybciej chory podda się leczeniu – tym lepiej. Sama terapia statystycznie odnosi wtedy znacznie lepsze efekty i w takim wypadku trwa znacznie krócej.

Znacząca część osób wciąż nie wie jak postępować w przypadku choroby alkoholowej. Leczenie uzależnienia to długotrwały proces, który wymaga wiele chęci, czasu i samozaparcia – zarówno od samej osoby uzależnionej, jak i jej najbliższych. Część zaawansowanych alkoholików decyduje się na odwyk i ośrodek zamknięty, jednak nie jest to konieczne.

Po zakończeniu leczenia uzależnień pacjent będzie w stanie rozpocząć nowy rozdział bez alkoholu i w pełni kontrolować nałóg, jednak choroba zostanie z nim do końca życia. Ważne, by umieć ją poskromić i zobaczyć, że to nie ona i nie głód alkoholowy dyktują nasze życie.

Oprócz terapii psychologicznej bardzo dobre efekty można uzyskać stosując tzw. terapię awersyjną. Tabletki Esperal wszywane podpowięziowo są małe, dyskretne – a więc praktycznie niewidoczne – a potrafią utrzymać uzależnionego w trzeźwości nawet do roku. Po upływie tego czasu, gdy nadal jest to potrzebne, można zaszyć się ponownie. Nic nie stoi na przeszkodzie, by zaszywać się regularnie.

Jak wygląda leczenie alkoholizmu we Wrocławiu?

Leczenie alkoholizmu Wrocław to przede wszystkim działanie stanowcze i szybkie. Kompleksowe leczenie składa się z kilku rodzajów terapii, które wzajemnie się uzupełniają. Najlepiej sprawdza się połączenie farmakologii i terapii z wykwalifikowanym specjalistą leczenia uzależnień.

sala zabiegowa leczenie alkoholizmu

Na kompleksowe leczenie alkoholizmu składają się:

  • Detoks i odtrucie alkoholowe,
  • Wszywka alkoholowa – wywołująca awersję do alkoholu,
  • Terapia alkoholowa (indywidualna, rodzinna dla osób współuzależnionych oraz grupowa).

Dzięki temu pomoże to choremu zrozumieć problem, samodzielnie poradzić sobie z alkoholizmem i ewentualnymi napadami głodu w przyszłości i zmniejszyć prawdopodobieństwo nawrotu uzależnienia. Nie można jednak jednoznacznie określić, ile trwa całkowity proces wychodzenia z nałogu.

Czy dla chorego potrzebny jest odwyk alkoholowy?

Odwyk alkoholowy w zamkniętym ośrodku leczenia uzależnień to często jedyny rodzaj odwyku, na który decydują się pacjenci. Współcześnie terapia alkoholowa nie wymaga jednak zamknięcia w ośrodku i rezygnacji z dotychczasowego życia rodzinnego i zawodowego i pozwala na wybór świadczącej usługi na najwyższym poziomie przychodni ambulatoryjnej we Wrocławiu. Nie wymaga to przejścia przez odwyk alkoholowy i długotrwałe leczenie odwykowe w ośrodku zamkniętym.

Odwyk w ośrodku czy terapia ambulatoryjna przeprowadzana we Wrocławiu?

Alkoholik może zdecydować się na leczenie w renomowanym ośrodku ambulatoryjnym, wykorzystując tzw. terapię dochodzącą. To ważne, ponieważ po zakończeniu terapii nie wystąpi problem szoku wywołanego przez drastyczną zmianę warunków – co zazwyczaj dzieje się w przypadku długotrwałego odwyku, przejścia przez leczenie odwykowe i zamknięcia w odseparowanym ośrodku leczenia uzależnień we Wrocławiu. Odwyk alkoholowy wymusza odseparowanie na 4 do 12 tygodni.

Który ośrodek leczenia alkoholizmu we Wrocławiu wybrać?

Wybierając ośrodek alkoholowy na dolnym śląsku we Wrocławiu należy najpierw zastanowić się, czy chcemy zdecydować się na leczenie odwykowe – czy może lepszym rozwiązaniem będzie wybór przychodni ambulatoryjnej? – pozwalającej walczyć z nałogiem bez rezygnacji z codziennych obowiązków.

nasz gabinet

Wiele zależy również od doświadczenia i umiejętności lekarzy pracujących w ośrodku leczącym uzależnienia alkoholowe.

Centrum medyczne Nasz Gabinet we Wrocławiu mieszczące się w centrum miasta oferuje ambulatoryjne usługi leczenia alkoholizmu, pozwalające na całkowite pokonanie nałogu alkoholowego. Specjalistyczna przychodnia leczenia uzależnień alkoholowych, nie jest ośrodkiem zamkniętym, a wszelkie terapie i zabiegi przeprowadzane w placówce są skuteczne i komfortowe.

Sieć przychodni leczenia alkoholizmu Nasz Gabinet działa na rynku od ponad 20. lat i szczyci się ponad 93% skutecznością przeprowadzanych terapii (dane zaczerpnięte ze statystyk ośrodka) oraz pełna dyskrecja w trosce o bezpieczeństwo i dobre samopoczucie pacjentów zmagających się z uzależnieniem.

Zarówno lekarze, jak i cały personel medyczny to osoby, które jak nikt inny rozumieją pacjentów i na co dzień korzystają ze swojego doświadczenia, co pozwala im świadczyć usługi na najwyższym poziomie.

Masz problem z alkoholem?

Zadzwoń: +48 519 775 225, by dowiedzieć się więcej szczegółów lub odwiedź stronę przychodni: https://nasz-gabinet.pl/wroclaw/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here