Ranking zmywarek 2021
fot. Pixabaz.com

Nie lubisz zmywania? Planujesz zakup zmywarki, jednak nie do końca wiesz, jaki model wybrać? Stworzyliśmy ranking najchętniej kupowanych zmywarek w roku 2021

Jaką zmywarkę wybrać?

Najchętniej kupowane zmywarki to te, które są jednocześnie funkcjonalne, trwałe i energooszczędne. Takie trzy cechy tego sprzętu AGD decydują o tym, że chętniej go wybieramy.

Ekonomiczne zmywanie, energooszczędność i przede wszystkim wygoda użytkowania sprawiają, że coraz większa liczba gospodarstw domowych korzysta ze zmywarek. Panie domu mogą spędzać czas z rodziną lub znajdują go nareszcie dla siebie.

Szerokość zmywarki ma wpływ na jej pojemność. Powinniśmy dobrać ją do ilości osób, po których zmywamy lub po ilości przygotowywanych przez nas w domu posiłków.

jaka zmywarka najlepsza?
fot. Pixabay.com

Ciężko będzie singlowi zapełnić w ciągu dnia dużą zmywarkę. Zwłaszcza, gdy lunch je na mieście, a drugie śniadanie w pracy. Dla takich osób przeznaczone są raczej małe produkty.

Analogicznie wielodzietna rodzina będzie musiała włączać kilkukrotnie w ciągu dnia wąską zmywarkę, lub raz model szerszy.

Klasa energetyczna wybranego przez nas modelu to kolejna rzecz, którą warto sprawdzić. Im wyższa, tym lepiej. Szukajmy raczej zmywarek w klasie energetycznej A.

Reszta to tak naprawdę funkcje dodatkowe. Często bardzo przydatne i praktyczne, jednak różnią się one w zależności od producenta. Dlatego postanowiliśmy stworzyć ranking zmywarek 2021.

Ranking zmywarek 2021

Zmywarka BOSCH SPV44IX00E

Kto nie lubi, gdy jego naczynia same się myją? Ilu z nas włącza zmywarkę, gdy kładziemy się spać? Model ten możemy włączać nawet w nocy, gdy za ścianą śpi małe dziecko.

Generuje on bowiem jedynie 48 dB w trybie normalnej pracy. Możemy także włączyć specjalny tryb nocny, który działa o 2 kolejne dB ciszej.

Wszystko to dlatego, że sercem urządzenia jest bezszczotkowy, cichy silnik. Bardzo skutecznie wycisza wszelkie tarcie i sprawia, że odgłosy wydobywające się z urządzenia są delikatne.

Odpowiednio przemyślany system rozprowadzania wody sprawia, że użytkując zmywarkę BOSCHa oszczędzamy nie tylko wodę, ale i energię. Wszystko to idzie w parze z bardzo dokładnym zmywaniem naczyń.

Model SPV44IX00E wyposażono w wymiennik ciepła. Gwarantuje to bezpieczeństwo zmywanych naczyń. Woda podczas płukania jest wstępnie podgrzewana. Co za tym idzie zmywane naczynia nie są poddawane nagłym skokom temperatury podczas pukania.  W rezultacie nawet delikatne naczynia nie pękają w naszej zmywarce.

Urządzenie to samo dostosuje ilość i temperaturę wody do poziomu zabrudzeń naszych naczyń. Ponadto informuje o zakończeniu pracy odpowiednim sygnałem świetlnym rzucanym na podłogę.

Dzięki niemu nie musimy uchylać drzwi zmywarki, by sprawdzić czy skończyła pracę.By nasze mieszkania były bezpieczne, producent dodał do zmywarki system AquaStop.

Zmywarka jest bardzo wąska. Jej szerokość wynosi jedyne 45 cm. Zmieści się więc w każdej, nawet najmniejszej kuchni.

Zmywarka BOSCH SMV46KX00E

Ta 60 cm zmywarka pomieści aż 13 kompletów naczyń. Ponadto producent wyposażył ją w super szybki, bo aż 20 minutowy program mycia.

W czasie ekologicznego mycia naczyń, zmywarka ta pobiera jedynie 7,5 l wody. W połączeniu z bezszczotkowym silnikiem, tworzy nam to ekologiczną i cichą zmywarkę.

Ponadto SMV46KX00E umożliwia regulowanie wysokości górnego kosza. Co ważne, zrobić to można nawet z zapełnionym koszem.

Dzięki asystentowi dozowania, urządzenie to samo dobiera sobie ilość środka myjącego. Możemy dzięki temu zaoszczędzić także na środkach myjących.

Wadą tego urządzenia może być zupełnie podstawowy wyświetlacz.

ranking najlepszych zmywarek 2021
fot. Pixabay.com

W naszym rankingu na pierwszych miejscach widoczne są modele marki BOSCH. Producent ten dba o jakość pracy i dokładność zmywania.

Ważne jest także bezpieczeństwo naczyń, dlatego nowoczesne zmywarki posiadają funkcje zabezpieczające naczynia przed pękaniem. Wszystko to dlatego, że naczynia nie są płukane w zimnej wodzie, a woda przed procesem płukania jest podgrzewana.

Zmywarka jest idealnym urządzeniem dla każdego. By móc cieszyć się wolnym czasem, wystarczy włożyć naczynia do sprzętu. Warto więc zastanowić się, gdzie możemy postawić naszą nową zmywarkę.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here