odkurzacz ręczny - jaki wybrać?
fot. Pexels.com

Odkurzacze samochodowe to naprawdę przydatny gadżet. Docenią je wszyscy właściciele aut. Dzięki lekkości urządzeń i odpowiednim końcówkom,które pozwolą dotrzeć nawet w najtrudniej dostępne miejsca. Jaki odkurzacz samochodowy wybrać? Przygotowaliśmy ranking odkurzaczy do aut 2021

Jaki odkurzacz do samochodu kupić?

Zasilanie

Jednym z ważniejszych parametrów, który bezpośrednio wpływa na wygodę pracy jest zasilanie odkurzacza. Możemy wybrać odkurzacz na akumulator lub taki z wtyczką pasującą do samochodowej zapalniczki.

Odkurzacze akumulatorowe odkurzają przez ograniczony czas. Te zasilane prądem z auta nie mają takich ograniczeń. Jednak odkurzanie auta urządzeniem z kablem może okazać się mniej wygodne.

Moc

Moc odkurzaczy samochodowych waha się między kilkoma, a kilkudziesięcioma Watami. Na moc ssania odkurzacza jednak, oprócz mocy silnika wpływają również inne czynniki. 

Są nimi szczelność obudowy, jakość filtrów oraz poziom zapełnienia pojemników na kurz.

Dodatkowe funkcje

Często odkurzacze samochodowe posiadają dodatkowe funkcje. Między innymi są to diody, które mają oświetlać miejsca odkurzane, regulację mocy, a nawet możliwość odkurzania zarówno brudu, jak i płynów w samochodzie. 

Wymiary obudowy

Wbrew pozorom, obudowa takiego odkurzacza ma duże znaczenie. To od niej zależy, czy z łatwością uda nam się dotrzeć odkurzaczem w każdy zakamarek. 

Również waga odkurzacza jest ważnym elementem. Im lżejszy odkurzacz, tym łatwiej nim manewrować w nawet małym samochodzie.

Pojemnik na kurz

Wiadomo, im większy tym lepiej. Odkurzacze samochodowe posiadają pojemniki o pojemności od 0,3 do 0,5 l. 

Również opróżnianie zbiornika jest tu dość ważne. Najlepiej by było jak najłatwiejsze i możliwie bez kontaktu z kurzem i brudem. 

Zakup odkurzacza samochodowego to bardzo dobra decyzja. Wybierając spośród setek modeli, warto dopasować odkurzacz do naszych oczekiwań. My zestawiliśmy ze sobą kilka najczęściej wybieranych modeli. Jakie modele warto wziąć pod uwagę?

Ranking odkurzaczy samochodowych 2021

ranking odkurzaczy samochodowych 2021
fot. Pixabay.com

Black & Decker Flexi PD1200AV-XK

Jest to odkurzacz zasilany sieciowo. Posiada adapter pasujący do zapalniczki samochodowej. Jego kabel mierzy aż 5 m, więc bez problemu uda nam się posprzątać każde auto. 

Odpowiedni system, który pozwala na odwirowanie brudu sprawia, że odkurzanie staje się nie tylko bardziej przyjemne, ale także efektywne. 

Potrójna filtracja chroni zarówno silnik, jak i wnętrze auta przed przedostaniem się kurzu. Ponadto całość działa dzięki 12,5 W silnikowi. Możemy dostać się w każde, nawet trudno dostępne miejsce dzięki końcówce szczelinowej. 

Jedyną rzeczą, którą możemy uznać za wadę, jest dość głośna praca urządzenia. Prócz tego, Black & Decker Flexi PD1200AV-XK jest dobrym, a przy tym niedrogim odkurzaczem do aut.

Bosch Move BHN14090

Jest to urządzenie bezprzewodowe i niezwykle lekkie (1,2 kg). Sprawia to, że brak kabla i łatwość w poruszaniu odkurzaczem wpływają znacząco na komfort użytkowania. 

Może pracować przez 12 minut na pełnych obrotach. Czas ładowania wynosi kilkanaście godzin. 

System High Airflow gwarantuje wysoki przepływ powietrza. Dzięki temu skuteczność odkurzania jest jeszcze większa. 

Odkurzacz idealnie sprawdzi się nie tylko do sprzątania auta, ale także w domu

Zastosowany filtr jest nie tylko nieprzepuszczalny dla drobinek brudu, ale także jest zmywalny pod wodą. Pozwala to na dłuższe jego użytkowanie. 

Bosch Move nie posiada największych rozmiarów pojemnika. Jego pojemność wynosi 0,3 l. Dzięki temu odkurzacz może być jeszcze lżejszy i mieć mniejsze wymiary. 

Odpowiednie ssawki, pozwalające wyczyścić każdą szczelinę są dodatkowym atutem urządzenia. 

Clatronic AKS832

Jest to odkurzacz do użytku wszechstronnego. Może pracować zarówno na sucho jak i na mokro. 

Dodatkowo posiada zmywalny filtr, więc nie musimy wciąż kupować i wymieniać nowego. 

Akcesoria dostępne w zestawie to dwie szczotki szczelinowe, końcówka do czyszczenia na mookro oraz szczotkę. Pozwala to na wykorzystywanie odkurzacza w każdym miejscu. Nieważne czy to dom czy samochód. 

Atutem tego urządzenia jest fakt, że odkurzacz może pracować zarówno zasilany akumulatorem jak i poprzez gniazdo zapalniczki. Na samym akumulatorze sprzęt ten działa aż 20 minut. 

Za wygodę użytkowania można tu również uznać schowek na przewód oraz wygodny ergonomiczny uchwyt. 

jaki odkurzacz do auta kupić?
fot. Pexels.com

Odkurzacz samochodowy to idealne rozwiązanie. Jak pokazał nasz ranking, nie tylko do domu. Możliwość wykorzystania go także w mieszkaniu sprawia, że sprzęt ten z pewnością będzie używany bardzo często przez wszystkich domowników. Warto więc przemyśleć zakup takiego gadżetu, który ułatwia życie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here