odkurzacze ręczne - ranking 2021
fot. Pexels.com

Odkurzacz ręczny cechuje się małymi rozmiarami. Jest poręczny i łatwo nim wyczyścić różne powierzchnie. Dzięki swej lekkości możemy odkurzyć nawet wysoko położone miejsca. Planujesz zakup małego odkurzacza ręcznego? Z pewnością zainteresuje Cię więc nasz ranking odkurzaczy ręcznych 2021!

Odkurzacz ręczny – jaki wybrać?

Jak w przypadku każdego innego odkurzacza, ważnym parametrem, na który musimy zwrócić uwagę jest moc urządzenia. Im większa, tym lepiej odkurzacz poradzi sobie z kurzem i drobinkami brudu. Najlepsze modele bez problemu poradzą sobie nie tylko z kurzem, ale także okruchami i sierścią

Pojemność zbiornika będzie z pewnością dużo mniejsza niż odkurzaczy tradycyjnych. Trudno oczekiwać czegoś innego, jeżeli odkurzacze ręczne mają być małe i poręczne.

Dobrym wynikiem mogą pochwalić się modele, których pojemnik na kurz ma pojemność 0,3-0,6 l. 

To, jak będzie zasilany nasz odkurzacz ręczny również ma znaczenie. Pytanie, czy wolimy odkurzacze zasilane sieciowo, czy może takie, które działają dzięki akumulatorom?

Akumulatorowe odkurzacze ręczne dają nam nieograniczone możliwości odkurzania. Czy to auta, czy na regałach. Możesz odkurzyć każde krzesło, każdą kanapę… Jednak musimy pamiętać o ładowaniu akumulatora. Ich czas pracy również jest ograniczony.

Te, które działają podłączone do sieci pozwalają nam na nawet bardzo długie odkurzanie. Nie musimy pamiętać o ich ładowaniu. Mamy jednak kablem ograniczony zasięg działania odkurzacza.

Możemy również kierować się dodatkowymi funkcjami, jakie oferuje producent. Różne rodzaje szczotek, czy odkurzanie na mokro i sucho to tylko niektóre z nich. 

Jaki więc wybrać odkurzacz ręczny? By nie szukać wśród wielu modeli, przygotowaliśmy zestawienie najchętniej kupowanych. 

Ranking odkurzaczy ręcznych 2021

jaki odkurzacz ręczny kupić?
fot. Pexels.com

Bissell Pet Hair Eraser Hand Vacuum 1987N

Jest odkurzaczem, który idealnie sobie poradzi nawet z sierścią. Wyróżnia go krótki czas ładowania. Akumulator do pełna naładujemy w zaledwie 5 godzin. Po tym czasie, na pełnej mocy odkurzacz może działać 15 minut. 

Wyposażono go w różne rodzaje ssawek. W zestawie znajdziemy ssawkę szczelinową, elektryczną, a także nakładkę do tapicerki. 

Kolejnym atutem tego odkurzacza to filtr HEPA. Odpowiada on za jakość powietrza wydmuchiwanego z urządzenia. 

Dodatkowo model ten posiada pojemnik na kurz o pojemności aż 0,6 l.

Hoover Ultra Vortex MBC500UV

Hoover to kolejna silna pozycja w naszym rankingu. Poradzi sobie z każdym zabrudzeniem dzięki 3 trybom pracy. Są to tryb próżniowy, trzepania materiału oraz oświetlania lampą UV.

Dzięki temu Hoover usuwa 99,9 % alergenów, roztoczy i kurzu. 

Jest to odkurzacz zasilany sieciowo. Dużą wagę warto więc przywiązać do długości kabla. W tym modelu kabel ma aż 5 m długości. Dodatkowo produkt wyposażono w obrotową szczotkę oraz pojemnik na kurz o pojemności 0,3 l. 

Bosch Move BHN14090

To odkurzacz akumulatorowy, który umożliwia nam pracę na pełnych obrotach przez 12 minut.

Odkurzacz przeznaczony jest do odświeżania mebli, czyszczenia aut i tapicerki. Wyposażony w dodatkową końcówkę do szczelin, ułatwia sprzątanie nawet w trudno dostępnych miejscach.

System High Airflow dba o to, by odseparować dokładnie kurz. Odkurzacz ten ma bardzo dobre parametry, a przy tym jest jednym z tańszych odkurzaczy w rankingu.

Einhell TE-VC 18 Li solo 2347120

Ten akumulatorowy odkurzacz jest wyjątkowy pod kilkoma względami. Oprócz swobody jaką daje w kwestii poruszania się, mamy też kilka innych zalet. Jest nimi np długa końcówka umożliwiająca pionową pracę urządzenia

Na uwagę zasługuje również system opróżniania kurzu. Wystarczy zdjąć przód urządzenia i wysypać zawartość. 

odkurzacz ręczny - jaki wybrać?
fot. Pexels.com

Odkurzacz ręczny świetnie poradzi sobie z codziennym sprzątaniem. Jest wygodny w użyciu dzięki małym rozmiarom i poręcznym kształtom. Dzięki temu, że niektóre modele wyposażone są w funkcję prania tapicerki, możemy w łatwy sposób odświeżyć nawet tapicerowane meble.

Odkurzacz ręczny z pewnością jest gadżetem wartym uwagi. To, jaki model wybierzemy, w dużej mierze zależy od naszych upodobań. Taki, który ma dużą moc i pojemnik na kurz zawsze się sprawdzi.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here