jaki robot automatyczny wybrać
fot. Unsplash.com

Roboty automatyczne zyskują na popularności. Nawet osoby zabiegane, dzięki odkurzaniu takim robotem, znajdują czas na posprzątanie mieszkania. Robot ten bowiem robi to sam. Bez potrzeby obecności właściciela. My musimy jedynie włączyć robota guzikiem lub przez aplikację.

Odkurzacz automatyczny – jaki wybrać

Wbrew pozorom, najbardziej reklamowane roboty odkurzające, wcale nie są robotami najchętniej kupowanymi. Wyprzedzają je tańsze modele, które niczym nie ustępują markowym produktom. 

Kupując odkurzacz automatyczny, musimy zwrócić uwagę na pojemność zbiornika na kurz.

Ważne są również dodatkowe czujniki, które nie tylko ratują odkurzacz przed zderzeniami, czy schodami ale gwarantują porządek. 

Możemy kupić odkurzacz taki ze stacją ładującą, lub nawet ładującą, która przy okazji ma pojemnik na kurz. Jakiego robota najlepiej wybrać? Przedstawiamy ranking robotów odkurzających 2021

Ranking odkurzaczy automatycznych 2021

jaki odkurzacz automatyczny kupić?
fot. Unsplash.com

Moneaul MBOT 950

Jest to mop i odkurzacz w jednym. Dzięki temu zostawia podłogi w idealnej czystości. Ponadto silnik Nidec, który wytwarza bardzo dużą moc ssania, że poradzą sobie nawet z  piaskiem i zwierzęcą sierścią

Odkurzacz bez problemów pokonuje przeszkody o wysokości nawet 2 cm. 

Robot ten współpracuje z aplikacją, dzięki której nie tylko możemy zaplanować sprzątanie, ale i stworzyć nawet 10 stref sprzątania.

Wyjątkowo mocna konstrukcja odpowiada za niezniszczalność robota. Wyposażono go w szczotkę główną i dwie mniejsze, boczne szczotki. Uzyskując w ten sposób najlepszą jakość czyszczenia podłóg.

Odkurzacz jest niesłychanie cichy. Generuje on dźwięki o częstotliwości jedynie 55 dB. Warto jeszcze wspomnieć, że odkurzacz sam wraca do stacji ładującej, a po naładowaniu wraca w miejsce, gdzie skończył.

Xiaomi Mi Roborock S6

Model ten nadaje się do odkurzania i mopowania. Możemy nie podnosząc urządzenia dołączyć nakładkę mopującą. Roborock posiada 2 stopnie mycia podłogi. Delikatny, nadający się do codziennego sprzątania oraz do miejsc silnie zabrudzonych. Warto tu nadmienić, że ten model Xiaomi posiada zbiornik na wodę o pojemności aż 0,6 l. 

Producent dodał do urządzenia wysokowydajny filtr. Ma on na celu zabezpieczenie mieszkania przed wydostającym się na zewnątrz cząsteczkom kurzu i brudu.

Czternaście czujników świetnie wpływa na komfort i bezpieczeństwo użytkowania. Prócz tego, że odkurzacz wykrywa schody i progi, to jeszcze skanuje teren wokół siebie. 

Roborock pracuje bez przerwy nawet 2,5 godziny. Odkurzacz pracuje tak cicho, że możemy go włączać nawet przy śpiącym dziecku. Jedyną wadą, na jaką zwracają uwagę użytkownicy, jest wystający element w obudowie. Przez niego robot Xiaomi może nie zmieścić się pod niskimi meblami. 

iRobot Roomba e6

Znajduje się w naszym zestawieniu dopiero na trzecim miejscu. Jest to marka na tyle znana, że nie można jej pominąć. Jest to wysokiej jakości robot sprzątający z wifi. Wyposażony w technologię Dirt Detect znajduje najbardziej zabrudzone miejsca i dokładnie je czyści. 

Wyposażono go w gumowe szczotki, dodatkowe szczotki boczne rozprawią się z kurzem nawet w narożnikach i trudno dostępnych miejscach. Z łatwością porusza się pomiędzy różnymi meblami. Odkurza pod meblami i omija schody. 

Wyposażono go w 3-stopniowy system czyszczący. Pozwala on na zmniejszenie kosztów eksploatacji. 

Wyposażony w filtr, który zatrzymuje niemal 100% drobinek. Odkurzacz może pracować bez przerwy przez 1,5 godziny. 

Możesz sterować odkurzaczem i go włączać nawet wtedy, gdy jesteś poza domem. Wystarczy, że włączysz go poprzez aplikację w telefonie

fot. Unsplash.com

Kupując odkurzacz automatyczny, szukajmy takiego który nas wyręczy w jak największej ilości rzeczy. Robot, który sam pamięta o tym, by się naładować, czy taki, który odkurzając umyje również podłogę sprawdzi się idealnie. Nie tylko wśród rodziców małych dzieci. 

Kupując robota sprzątającego zyskujemy nie tylko nieskazitelnie czyste podłogi w naszym mieszkaniu. Przede wszystkim możemy liczyć na większą ilość naszego czasu wolnego. Nieważne, czy odkurzacz będzie sprzątał, gdy my będziemy poza domem, czy w momencie, gdy my zajmiemy się innymi naszymi obowiązkami. Jest to urządzenie potrafiące wyręczyć człowieka w odkurzaniu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here