najlepsze odkurzacze pionowe
fot. Unsplah.com

Odkurzacze pionowe robią się z każdą chwilą coraz bardziej popularne. Wszystko to za sprawą wygody użytkowania. Jakie marki skupiły się na stworzeniu odkurzaczy pionowych? Które z nich najchętniej kupujemy? Oto ranking odkurzaczy pionowych!

Odkurzacz pionowy czy warto?

Odkurzacz pionowy często wyposażony jest w dodatkowe funkcje. Prócz zbierania kurzu potrafi odświeżać, myć podłogi, wycierać je, a niektóre nawet odkażać powierzchnie za pomocą pary. 

Odkurzacze pionowe mogą być zasilane przez akumulatory, lub wyposażone w długie przewody. Obie te wersje mają swoje wady i zalety. Odkurzacz z kablem możemy użyć w każdej chwili. Jednak ogranicza nas on trochę. Akumulatorowe wersje nie mają wad, dopóki nie musimy poczekać, aż akumulator się dostatecznie mocno naładuje. 

Ponieważ coraz częściej stawiamy na odkurzacze pionowe, postanowiliśmy przygotować ranking. By nikt nie musiał głowić się i zastanawiać, na co zwracać szczególną uwagę kupując ten rodzaj urządzeń.

Ranking odkurzaczy pionowych 2021

jaki odkurzacz pionowy kupić
fot. Pixabay.com

Tefal X-Force Flex 11.60 TY9890

Tefal wskazuje kierunek, w jakim będą podążali producenci odkurzaczy pionowych. 

Z pewnością odkurzacz ten cechuje się wielofunkcyjnością. 

Duża ilość szczotek pozwala zarówno na dokładne odkurzanie, jak i na mycie podłogi w czasie odkurzania. X-Force Flex łatwo można rozłączyć i używać odkurzacza ręcznego.

Jest to jeden z niewielu odkurzaczy na rynku, który równie efektownie odkurza i myje podłogi. Ponadto posiada aż trzy tryby ssania, co pozwala nie tylko dopasować moc odkurzania do rodzaju podłóg, ale także oszczędzać energię w akumulatorze. By nic nie zmuszało nas do przerwania odkurzania, w zestawie znajdziemy dwa wymienne akumulatory. 

Philips XC8149/01

Odkurzacz Philipsa posiada bardzo dużą moc ssania. Ponadto nasadka jest wyposażona w ledy, dzięki czemu naszym oczom nie umknie nawet najmniejszy brud. 

Dodatkowym atutem jest nakładka Aqua. Umożliwia ona jednoczesne odkurzanie i mycie podłogi. Nawet detergentami.

Przeniesienie pojemnika na kurz dość wysoko sprawia, że odkurzacz z łatwością wjedzie pod każdy mebel. 

Odkurzacz ten posiada filtr antyalergiczny oraz specjalną szczotkę, która usuwa sierść zarówno z podłóg jak i dywanów.

Model ten także wyposażono w specjalny zestaw do czyszczenia auta. Oprócz odkurzacza ręcznego, zestaw posiada również elastyczny wąż, długą szczelinówkę i miękką szczotkę. 

Odkurzacz ten może pracować bez przerwy ponad godzinę. To bardzo dobry wynik wśród odkurzaczy o takiej mocy.

Dyson V11 Absolute

Odkurzacz pionowy dyson posiada 3 stopniową moc ssania. Ponadto o moc tą dba cyfrowy silnik, który pracuje z prędkością 125 000 obrotów na minutę. 

Mnogość końcówek odpowiedzialna jest za dostosowanie odkurzacza do naszych potrzeb. Od szczotki do twardych podłóg, przez Elektroszczotkę aż po końcówkę szczelinową. 

Odkurzacz jest szczelnie zamknięty. Specjalne uszczelki dbają o to, by kurz nie przedostawał się na zewnątrz. Dodając do tego pojemnik na kurz z systemem “point and shoot” umożliwia dokładne wyczyszczenie podłóg i łatwe oraz czyste opróżnianie go. 

Jedyne, co może nas odstraszać, to dość wysoka cena tego produktu. Jednak doświadczenie i jakość mają swoją cenę.

Tefal Air Force Flex Ultimate TY9571

Ten model odkurzacza firmy Tefal posiada naprawdę ciekawe rozwiązanie. By ułatwić manewrowanie odkurzaczem, wykorzystano tu specjalną technologię FLEX. Elastyczna rura pozwala posprzątać dosłownie w każdy zakamarek mieszkania.

Jeżeli szukamy odkurzacza do zadań specjalnych, jest to odkurzacz dla nas. Elektroszczotka umożliwi na zebranie nawet płatków śniadaniowych. Air Force doskonale poradzi sobie nawet z sierścią. Zarówno na podłodze, jak i np w aucie.

Odkurzacz ten wyposażono w 2 filtry. Dzięki temu 99,9% kurzu zostaje w urządzeniu. 

jak wybrać odkurzacz piorący
fot. Unsplash.com

Odkurzacze pionowe mają tą zaletę, że są bardzo poręczne, a przy okazji bardzo dokładne. Dzięki wymiennym końcówkom radzą sobie z rozmaitymi zabrudzeniami. Jeżeli posiadają funkcję zdejmowanego odkurzacza ręcznego, to jest to już szczyt marzeń. Szczotki, które jednocześnie odkurzają, ale i myją podłogi są rozwiązaniem pozwalającym zachować nasze podłogi w idealnej czystości przy tym oszczędzają nasz czas. Dobry odkurzacz pionowy będzie naszym świetnym przyjacielem w walce z brudem w naszym domu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here