odkurzacze klasyczne
fot. Pixabay.com

Niezależnie od tego, czy kupujemy swój pierwszy odkurzacz, czy wymieniamy zużyty już sprzęt. Warto rozważyć zakup odkurzacza tradycyjnego. Odkurzacz na kółkach, zasilany kablem to zawsze opcja warta rozważenia. 

Odkurzacz tradycyjny – jaki kupić?

Wybierając odkurzacz klasyczny powinniśmy dobrać taki model, który swobodnie pozwoli nam odkurzyć całe nasze mieszkanie. Najlepiej bez konieczności przełączania go od gniazdka do gniazdka. 

Odkurzacz taki powinny być skrętny. Łatwość manewrowania takim urządzeniem odpowiedzialna jest za łatwość sprzątania.

Możemy również sprawdzić inne parametry. Od mocy ssania, przez głośność i rodzaj filtra. Jedno jest pewne. Mamy w czym wybierać. Nie w kilkunastu, czy kilkudziesięciu urządzeniach. Są to powiem tak popularne odkurzacze, że możemy kupić jeden z prawie dwóch tysięcy odkurzaczy. 

Jest to tak duża ilość, że postanowiliśmy przygotować ranking najchętniej kupowanych modeli. Wszystko to po to, by nie trzeba było porównywać wszystkich odkurzaczy, które możemy dostać w sklepach.

Ranking odkurzaczy tradycyjnych 2021

odkurzacz klasyczny
fot. Pixabay.com

Odkurzacz Zelmer AQUOS 829.0 ST (ZVC722ST)

Jest to odkurzacz wielofunkcyjny. Idealnie nadaje się do czyszczenia każdego rodzaju powierzchni. 

Posiada niesłychanie dużą moc. Jest to aż 1600 W. Jeśli już szukaliśmy odkurzaczy wiemy, że restrykcje Unii Europejskiej nie pozwalają producentom na tworzenie odkurzaczy o mocy przekraczającej 900 W.

Nie dotyczy to jednak tego modelu. Wszystko to dlatego, że odkurzacz Zelmer AQUOS posiada funkcję prania. 

Możemy z niego korzystać jak z każdego workowego urządzenia, lub przełączyć się na wersję wodną. Wtedy do specjalnego pojemnika wlewamy wodę, która pełni funkcję nie tylko wodnego filtra, ale także worka na kurz. 

Hałas, jaki generuje ten model to jedyne 80 dB. To nie jedyna zaleta. Duża dostępność worków, możliwość odkurzania płynów, czy jakość wykonania to tylko część z atutów. 

Widoczną wadą może być dość duża waga odkurzacza.

Odkurzacz Zelmer ODYSSEY ZVC307HP

Jest to odkurzacz prosty w swojej budowie. Dedykowany każdemu, kto chciałby stworzony przez polską firmę odkurzacz, który jest niezawodny. Workowy odkurzacz Odyssey jest wyposażony w energooszczędny odkurzacz. 

Dzięki filtrowi EPA 11 odkurzacz ten dostał pierwszą klasę skuteczności w redukcji reemisji kurzu. Jest to bardzo dobry wynik jak na tak tani sprzęt. Zatrzymuje bowiem około 95% drobinek, które mogłyby wydostać się na zewnątrz obudowy. 

Odkurzacz waży troszkę ponad 4 kg. Dodatkowo wyposażono go w 9 m kabel. Dzięki temu nie musisz przerywać sprzątania, by przełączyć sprzęt do innego gniazdka.

Worki, które pasują do tego modelu są stosunkowo tanie i ogólnodostępne. 

Odkurzacz Electrolux UltraOne EU093DB

To, co różni ten model od poprzednich urządzeń, to syntetyczny worek S-bag. Dzięki niemu siła ssąca UltraOne jest nawet o 60% większa niż w przypadku papierowych worków na kurz.

System FlowMotion Extreme odpowiada za wyciszenie pracującego sprzętu. Dzięki temu mimo efektywnej mocy ssania, odkurzacz jest bardzo cichy. 

Dodać tu należy, że filtr Allergy Plus, w który został wyposażony ten model odkurzacza Electrolux jest filtrem zmywalnym

Odkurzacz posiada także elastyczne zderzaki, które chronią nasze ściany i meble przed obiciem w czasie odkurzania. 

Odkurzacz Hoover Telios Plus TE79_TE75011

Mimo, że marka Hoover znana jest bardziej z odkurzaczy pionowych, czy cylindrycznych, posiada w swojej ofercie także chętnie kupowany odkurzacz workowy. 

Zmywalny filtr EPA oraz bardzo cicha praca sprawiają, że miłośników Telios’a wciąż przybywa. 

Odkurzacz ten posiada najwyższe klasy skuteczności odkurzania, a także reemisji kurzu. Jest też energooszczędny. 

Bardzo wygodnie się nim manewruje. To wszystko dzięki załączonemu kablowi, który ma aż 6 m długości. 

Jedyną wadą, na jaką wskazują użytkownicy jest średnia jakość plastików.

odkurzacze klasyczne - jak wybrać
fot. Pixabay.com

Wybierając odkurzacz klasyczny, wybieramy nie tylko niezawodność. To także bardzo dobre urządzenia, które swoją skutecznością zachwycają codziennie tysiące Polaków. 

Tradycyjny odkurzacz jest nie tylko tak samo skuteczny jak najnowocześniejsze modele pionowe. Ponadto zazwyczaj jest też dużo tańszy. Dlatego też odkurzacze klasyczne są nadal tak popularne.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here