fot. Pexels.com

Szukasz pomysłów na sprawdzony biznes? Przeanalizowaliśmy najnowsze trendy oraz badania opinii społecznej, które jednogłośnie wskazują na wielką ekspansję usług oferowanych zdalnie. Większość firm, które osiągną sukces w 2021 roku i później, już teraz musi inwestować w rozwój swoich usług online. Praca zdalna, zakupy zdalne, rozrywka i edukacja zdalna to fundament zawodów, które będą potrzebne w najbliższych miesiącach i latach. Na tej podstawie wybraliśmy 10 pomysłów na biznes, który warto rozpocząć w najbliższych miesiącach.

5 pomysłów na biznes, które możesz rozpocząć już teraz

1. Social media manager. Top 1 wśród pomysłów na biznes 2021!

Media społecznościowe nie mają przed tobą tajemnic? Wykorzystaj to i pomóż portalom, blogerom, firmom zaistnieć w świecie online! Praca specjalisty od social mediów polega na układaniu strategii komunikacji, wymyślaniu i planowaniu postów, podtrzymywaniu relacji z odbiorcami. Dobrze, jeśli łatwo nawiązujesz kontakt z ludźmi, masz poczucie humoru i wysoki poziom kultury internetowej tzw. netykiety. Obsługa prostych programów graficznych jest dodatkowym atutem, kiedy potrzebujesz przygotować ilustracje do postów, ale tego możesz szybko się nauczyć lub zlecać podwykonawcom. Na miesięcznym moderowaniu jednego profilu można zarobić od kilkuset złotych w górę.

2. Korepetycje i tutoring dzieci oraz młodzieży

Niejeden rodzic przyjmie taką pomoc z wielką ulgą! Masz dobry kontakt z młodszym pokoleniem? Jesteś pasjonatem chociaż jednego ze szkolnych przedmiotów? Rozkręć biznes szkoleniowy, dzięki któremu będziesz pomagał dzieciom i młodzieży nadrobić zaległości, prowadził zdalne zajęcia wyrównawcze, lekcje indywidualne, przygotowywał do egzaminów, a także sprzedawał materiały edukacyjne. Taka oferta niesie za sobą większą misję i wartość, a do tego zapotrzebowanie jest ogromne! Mobilna i stacjonarna firma edukacyjna może z powodzeniem zarabiać kilka tysięcy miesięcznie i regularnie rozwijać się na większą skalę.

pomysły na biznes doradztwo
fot. Pexels.com

3. Doradztwo finansowe, inwestycyjne, zawodowe

Masz doświadczenie w handlu, inwestycjach? A może lubisz analizę psychologiczną i śledzisz trendy gospodarcze? Zastanów się nad rozpoczęciem działalności jako doradca w wybranej dziedzinie. Na start potrzebujesz zaledwie wiarę w siebie! Przyda się profesjonalna strona internetowa, na której umieścisz ofertę, ale także kilka słów o sobie. Ludzie chętnie przebranżowują się, szukają nowych pomysłów na swoją karierę lub bezpieczną inwestycję oszczędności. Wyjdź naprzeciw ich potrzebom.

4. Sprzedaż online w modelu dropshipping

Model biznesowy dropshipping pozwala na prowadzenie dochodowego biznesu w sprzedaży internetowej bez konieczności produkowania, przechowywania i wysyłania produktów samodzielnie. Podpisujesz umowę z hurtownią i dbasz o to, aby klienci składali zamówienia. Świetne rozwiązanie na start!

5. Wirtualny asystent lub asystentka

Bądź mobilną lub zdalną prawą ręką zabieganego przedsiębiorcy. Możesz zarządzać jego pocztą, organizować kalendarz, pomagać planować i doprowadzać od skutku podróże biznesowe, spotkania, eventy, a także pomagać w kontaktach z klientami czy prowadzić media społecznościowe, bazy danych, czuwać nad logistyką. Zrobisz wszystko i jeszcze więcej niż stacjonarna sekretarka prezesa. No, może oprócz kawy 🙂 Zaprezentuj siebie na eleganckiej stronie internetowej, zastanów się, w czym możesz pomóc w firmie, jakie są twoje mocne strony? Pandemia pokazała, że coraz więcej osób pracuje zdalnie, ale także potrzebuje pomocy, aby odnosić sukcesy, skupić się na swoich priorytetowych zajęciach. Portale z ogłoszeniami pękają w szwach. Do dzieła!

pomysły na biznes
fot. Pexels.com

Kolejne 5 pomysłów na biznes, który możesz rozpocząć w 2021 roku i osiągnąć sukces

1. Spożywcza firma usługowo-kurierska

Zakupy online stały się modne, ale także niezbędne. Jednak trudno jest zrealizować spożywcze zakupy z dostawą w średnich i mniejszych miejscowościach. To stwarza możliwości dla ambitnych i kreatywnych przedsiębiorców. Regionalne i lokalne usługi zakupów spożywczych oraz dostarczania ich pod drzwi może być przysłowiową żyłką złota w obecnym roku.

2. Mobilna pizzeria lub restauracja

Kojarzysz dźwięk auta jeżdżącego latem po osiedlach i sprzedającego dzieciom lody oraz słodycze? Czemu nie wyjść naprzeciw oczekiwaniom dorosłych i przy akompaniamencie charakterystycznej melodii proponować im pizzę, sałatki, koktajle, zupy krem i inne szybkie potrawy na wynos, pod samym domem?

3. Tłumacz

Znasz dobrze języki obce? Nie musisz mieć uprawnień tłumacza przysięgłego, żeby świadczyć usługi tłumaczeniowe dla biznesu. Szczególnie w świecie e-commerce to bardzo pożądana umiejętność, ponieważ firmy wychodzą ze swoimi produktami na zagraniczne rynki i po prostu muszą umieć je opisać, zareklamować, sprzedać. Taką pracę możesz wykonywać z domu, jeśli będziesz zdobywać oponie od zadowolonych klientów, szybko zbudujesz stabilny biznes oparty o własne umiejętności.

praca zdalna
fot. Pexels.com

4. Projektant lub programista aplikacji mobilnych

O tak, nie dość, że wiele usług przeniosło się do świata online to jeszcze do mobilnych i małych ekranów naszych smartfonów. Dlatego na potęgę potrzebne są ręce do pracy w tym obszarze. Szczególnie analityczne, kreatywne umysły i osoby, które lubią rozwiązywać problemy. Jeśli masz te cechy, a dodatkowo lubisz programowanie być może to pomysł na biznes dla ciebie.

5. Specjalista do spraw online marketingu

Specjalista do spraw online marketingu to osoba, która pomaga firmom tworzyć plany marketingowe online, a także wdrażać te plany i nimi zarządzać. Doradzi, jakich narzędzi używać, będzie śledził trendy i odpowiadał za kampanie marketingowe. Dla wielu firm, które w czasie pandemii postawiły swoje pierwsze kroki w Internecie, takie wsparcie jest niezbędne. Lubisz marketing, a w świecie online czujesz się jak ryba w wodzie? Być może to pomysł na dochodowy biznes dla ciebie!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here