rybki

Hodowla rybek jest coraz bardziej popularnym hobby, na które z każdym dnie decyduje się więcej osób. Nie ma w tym nic dziwnego, kiedy weźmiemy pod uwagę szereg zalet, jakie niesie ze sobą posiadanie akwarium. Jednak aby zajmować się naszymi wodnymi pupilami, potrzebujemy dla nich jak najlepszego wyposażenia. Sprawdź, po co warto sięgnąć.

Przede wszystkim akwarium

Decydując się na hodowlę rybek musisz przede wszystkim wybrać dla nich odpowiednie akwarium – to znaczy takie, które będzie miało wielkość dobrze dopasowaną do ich potrzeb. Uogólniając, można powiedzieć, że im większe, tym lepsze. Dlatego w pierwszej kolejności należy zrezygnować z wszelkich kul oraz małych “pudełek”, które nie zapewniają dobrych warunków do życia rybek. Idealnym rozwiązaniem będzie za to spore, prostokątne akwarium, mające minimum 20 L.

Pokrywa i oświetlenie

Pokrywa akwariowa teoretycznie nie jest konieczna, jednak warto się na nią zdecydować z kilku względów. Przede wszystkim zabezpieczy wodę przed zbyt szybkim parowaniem oraz przed dostawaniem się do niej zanieczyszczeń od góry. Może także uchronić rybki przed wścibskimi dziećmi, które wsadzają rączki do zbiornika.

Jednocześnie wiele nowoczesnych pokryw akwariowych zapewnia łatwą możliwość instalacji oświetlenia lub już jest w nie wyposażona. Dzięki temu będziemy mieć szansę na obserwowanie naszych pupili, a także zagwarantujemy im taki dopływ światła, jaki jest optymalny dla ich rozwoju, niezależnie od tego, gdzie ustawimy akwarium.

Grzałka i termometr

Temperatura wody to jeden z krytycznych parametrów dla życia rybek. Dlatego należy zadbać o to, by utrzymywała się na stałym poziomie, z ewentualnymi niewielkimi odchyleniami, które nie wpłyną niekorzystnie na życie naszych pupili. Dlatego też w każdym akwarium musi znaleźć się termometr i grzałka (lub grzałka z elektronicznym termostatem). Mogą one w podniesieniu temperatury wody do tej, jaka jest niezbędna dla rybek, a co za tym idzie, zagwarantują im długie i zdrowe życie.

Filtr i napowietrzacz

Ostatnie dwie niezbędne rzeczy w podstawowym zestawie akwariowym to filtr i napowietrzacz. Wiele nowoczesnych filtrów posiada automatycznie funkcję napowietrzacza, jednak w bardzo dużych akwariach warto zadbać dodatkowo o posiadanie brzęczyka, który jeszcze lepiej natleni wodę. Dzięki temu rybki będą miały czym oddychać. Sam filtr z kolei usunie zanieczyszczenia mechaniczne oraz biologiczne (mocz), co pomoże w utrzymaniu wysokiej jakości i czystości wody. W efekcie rybki będą zdrowsze, a na wodzie nie pojawi się nieprzyjemny kożuch ani piana.

Pełen zestaw od ręki

Jeśli zamierzasz hodować rybki, wszystkich tych elementów będziesz potrzebował od samego początku ich posiadania. Dlatego, zanim kupisz wodnych podopiecznych, powinieneś zamówić cały zestaw wymienionych wyżej przedmiotów. Sklep akwarystyczny z bezpieczną dostawą do domu z pewnością pomoże ci w zakupach – wystarczy, że wybierzesz najlepsze dla siebie akcesoria online, a niedługo później znajdą się w twoim domu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here