ranking kuchenek turystycznych 2021
fot. Unsplash.com

Kuchenki turystyczne różnią się między sobą przede wszystkim tym, jakie paliwo użyjemy. To zaś ma wpływ na warunki, w jakich dany model się sprawdzi. Stworzyliśmy zestawienie najlepszych kuchenek turystycznych. Takich, które są najchętniej kupowane. Sprawdź, którą z nich warto wziąć pod uwagę!

Kuchenki turystyczne

Zestawiliśmy ze sobą najchętniej kupowane modele. Nie dzieliliśmy ich ze względu na paliwo. 

Dlatego przypominamy, że wybierając kuchenkę turystyczną dla siebie, warto wziąć pod uwagę to, gdzie będziemy jej używać. 

Ważne jest również czy będziemy gotować w jednym miejscu, czy kuchenkę trzeba będzie nosić. Wtedy im mniejszy rozmiar kuchenki wybierzemy, tym wygodniej nam będzie. Jeśli jednak chcemy gotować obiady dla więcej niż jednej osoby, jednopalnikowa kuchenka mieszcząca się w kieszeni może się nie sprawdzić. 

Sprawdź nasz ranking kuchenek już teraz!

Najlepsze kuchenki turystyczne – ranking 2021

Condor Kuchenka turystyczna PALTU05

Jest to kuchenka gazowa, która zasilana jest propanem-butanem. Model ten możemy podłączyć pod butlę turystyczną o wielkości od 0,35 do 5 kg. Cechuje ją prostota. Posiada ona również praktyczny, stabilny i przede wszystkim duży ruszt. Umożliwia to przygotowanie obiadu lub choćby kawy dla większej liczby osób.

Nie wymaga ona dostępu do prądu. Zda egzamin zarówno na biwakach jak i na wypadach w plener. Jej obsługa jest intuicyjna, a samą kuchenkę bardzo łatwo transportować. 

Całość stworzono z dbałością o najwyższe standardy. Zwrócono szczególną uwagę zarówno na bezpieczeństwo jak i jakość wykonania.

kuchenki turystyczne ranking
fot. Unsplash.com

Kuchenka Turystyczna dwupalnikowa 215107

Szukasz rozwiązania idealnego na wypad w plener z grupą znajomych lub rodziną? Oto kuchenka turystyczna z dwoma palnikami. Nie wymaga zasilania prądem, a do jej stosowania nie potrzebujemy reduktora. 

Jest to produkt polski, który cechuje solidność wykonania oraz. Zwrócono tu uwagę na najmniejsze detale. Dzięki wykorzystaniu materiałów najwyższej jakości, kuchenka ta jest bezpieczna i trwała. 

Nie potrzebujemy reduktora do użytkowania tego modelu. Kuchenka ta jest lekka, kompaktowa oraz bardzo łatwo ją rozłożyć. 

Ravanson K-02TB

Ta przenośna, dwupalnikowa kuchenka turystyczna posiada metalowy ruszt i bardzo stabilną podstawę. Ponadto producent wyposażył ją w praktyczną pokrywę wykonaną z metalu.

Dzięki niej w czasie transportu lub przechowywania kuchenka jest bezpieczna. 

Producent dokładnie podaje parametry kuchenki. Na przykład moc palników wynosi 3,71 kW. 

Zasilaniem kuchenki jest gaz propan-butan. Kuchenka Ravason idealnie sprawdzi się na wypad pod namiotem, czy na biwaku.

Jest to dobra, a zarazem tania niezawodna kuchenka. 

Campingaz Kuchenka Camp Bistro 2

Trwałość, odporność na korozję i wykonanie z dbałością o każdy szczegół. Mowa o kuchence turystycznej Campingaz. 

Zasilana na gaz, z dużym palnikiem, pozwala na szybkie zagotowanie wody, czy przygotowaniu posiłku. Wszystko to za sprawą palnika, który generuje moc 2200 W. 

Mała waga i komfortowy kształt sprawia, że przenoszenie tego modelu nie sprawia większych problemów. Dodatkowo wyposażono ją w cały szereg zabezpieczeń, więc zarówno transport jak i użytkowanie nie zagrażają bezpieczeństwu użytkowników. 

najlepsze kuchenki turystyczne
fot. Unsplash.com

Jak widać w rankingu, najchętniej kupowanymi kuchenkami turystycznymi są mimo wszystko kuchenki gazowe. Nie świadczy to o tym, że inne kuchenki są gorsze, a o tym, jak popularne i łatwo dostępne są wkłady i naboje do kuchenek gazowych. 

Warto także zwrócić uwagę na fakt, że propan-butan, czyli gaz używany do spalania w kuchenkach gazowych, świetnie poradzi sobie w większości warunków atmosferycznych. Możemy mieć z nim problem jedynie podczas mrozów lub na wysokościach. 

Kupując kuchenkę turystyczną musimy zwrócić uwagę przede wszystko na miejsce, gdzie będziemy chcieli jej używać. Kuchenki dla osób, które jeżdżą na biwaki czy pod namiot mogą mieć większe rozmiary. Często posiadają one więcej niż jeden palnik, dzięki czemu jesteśmy w stanie na wakacjach wyżywić paczkę znajomych lub rodzinę. 

Takie rozwiązania nie sprawdzą się podczas pieszych wędrówek. Wtedy liczy się waga i bezpieczeństwo przenoszenia produktu. Dlatego ranking ten pokazuje, które kuchenki były najczęściej kupowane w ostatnim czasie. Nie zaś, która z nich jest najlepsza.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here