jaki wózek dla bliźniaków
fot. Unsplash.com

Wózki dla bliźniaków muszą być nie tylko lekkie ale i praktyczne. Zbyt szeroki, czy za długi potrafi być utrapieniem rodziców. Dlatego też sprawdziliśmy, które wózki podwójne są najchętniej kupowane przez rodziców. 

Wózek dla dwójki maluchów

Wózek dla dwójki maluchów to nie tylko wózek bliźniaczy. To także wózki dla rodzeństwa rok po roku. Aby ułatwić rodzicom szukanie, stworzyliśmy ranking najpopularniejszych wózków podwójnych. Sprawdź, które są najbardziej skrętne, najlżejsze i najwygodniejsze!

Ranking wózków podwójnych 2021

X-Lander X-Double Moon Grey

Jest to wózek lekki. Zmieści się wszędzie tam, gdzie wjedzie wózek pojedynczy. Wózek X-Double zaskakuje łatwością prowadzenia i funkcjonalnością. 

Producent zadbał o to, by oba maluchy czuły się komfortowo. By to umożliwić, oba siedziska rozkładają się niezależnie. Każde posiada również niezależną barierkę, by każde dziecko czuło się dobrze w swojej części łóżka.

Bardzo dobrze wyważony środek ciężkości sprawia, że łatwo można nim skręcać i prowadzić. Dzięki swoim wymiarom zmieścimy się z wózkiem w każdych drzwiach, windzie, czy przy sklepowej kasie. 

Wózek waży jedynie 11,9 kg. 

Ranking wózków podwójnych 2021
fot. Unsplash.com

Baby Jogger City Select Double 

Jest to wszechstronny wózek dla dwójki dzieci. Jego stylistyka jest bardzo nawiązująca do sportu. 

Siedziska można montować na 16 różnych sposobów. Zaś terenowe, pompowane koła poradzą sobie z każdym typem terenu. Przednie są skrętne. Pozwalają więc na bezproblemowe omijanie przeszkód w czasie spacerów

Pod siedziskami znajduje się pojemny kosz. Zmieścimy w nim nie tylko wyprawkę potrzebną na spacer, ale także zakupy lub dostawkę dla starszego dziecka. 

Dzięki siedziskom, które zostały wyposażone w pasy bezpieczeństwa, wózek ten jest bezpieczny dla każdego malucha. 

Wyposażony w system Quick Fold Technology wózek możemy prostym jednym ruchem złożyć wózek.

Rączka tego Jaggera jest regulowana. Nie ważne więc, ile mamy wzrostu, będziemy mogli wygodnie prowadzić wózek. 

Wózek ten jest zgodny z europejską normą EN 1888:2012 i posiada certyfikat międzynarodowych organizacji ASTM. 

Valco Baby Snap Duo Sport

Wózek ten posiada pompowane koła, które zapewniają łatwość w prowadzeniu wózka i możliwość przejechania przez każdy teren. Nieważne, czy to leśna droga, czy nierówny chodnik. 

Oparcia rozkładane są do pozycji leżącej. Za bezpieczeństwo zaś odpowiadają pięciopunktowe pasy bezpieczeństwa. Ponadto możemy regulować w 4 różnych pozycjach podnóżki wózków. 

Każde dziecko ma swój pałąk bezpieczeństwa, co jest bardzo wygodne, gdy dzieci będą już chciały wychodzić z wózka. 

Wózek po złożeniu potrafi samodzielnie stać. Jest to funkcja bardzo przydatna podczas przechowywania wózka.

Wózek możemy z łatwością złożyć jedną ręką.

Dorjan Quick Twin TQ15

Dorjan to wózek dla bliźniaków. Posiada on trzystopniową regulację siedziska aż do pozycji leżącej. Wyposażono go także w pięciopunktowe pasy bezpieczeństwa oraz barierkę bezpieczeństwa z możliwością odchylenia jej na bok. 

By maluchy w czasie podróży się nie nudziły, w wózku znajdziemy zamykany kosz na zabawki. 

Koła Dorjana są żelowe, a więc bezdętkowe. Oznacza to, że są praktycznie bezawaryjne. Ponadto przednie możemy zablokować, by nie skręcały.

Ponadto możemy wyregulować wysokość rączki. 

Dorjan pozwala na regulację twardości zawieszenia i posiada system amortyzacji przednich kół. 

Obie budki możemy niezależnie wpinać do stelaża. 

Ranking wózków dla bliźniaków 2021
fot. Unsplash.com

Kupując wózek musimy wybrać spośród wielu modeli. Niestety rodzice bliźniaków nie mają aż tak dużego wyboru. Mimo, że z każdym rokiem producenci proponują coraz więcej wózków bliźniaczych lub rok po roku. 

Szukając wózka dla bliźniaków ważnym elementem są wymiary. Niestety większość wózków podwójnych jest nie tylko ciężka, ale i bardzo duża, przez co rodzic ma problem z podstawowymi czynnościami takimi jak przejazd przez drzwi. Utrudnia to codzienne funkcjonowanie z dwójką dzieci. Równie ważne są wygodne siedziska, które możemy niezależnie od siebie. Dzięki temu jeden z maluchów może spokojnie spać, gdy drugi będzie siedział i zwiedzać świat. 

Prócz wygody ważne jest także bezpieczeństwo malucha. Sprawdźmy, czy spacerówka ma pasy bezpieczeństwa, lub potrzebne certyfikaty.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here