jaki depilator wybrać
fot. Pixabay.com

Często szukamy sposobu na długotrwałe pozbycie się niechcianych włosków. Jeżeli szukasz tańszego i bardziej ekologicznego rozwiązania, to zamiast plastrów z woskiem proponujemy zakup depilatora elektrycznego. Tylko… który wybrać? My sprawdziliśmy!

Depilator elektryczny

Depilator działa na trochę innej zasadzie niż golarki elektryczne. Elektryczna golarka obcina włosy tuż nad skórą. Zabieg ten trzeba więc powtarzać raz na kilka dni. Wszystko to dlatego, że przycięte włosy mimo wszystko wciąż rosną. 

Depilator wyrywa włos wraz z cebulką. Dzięki temu czas odrastania pojedynczego włosa wydłuża się do kilku, a nawet kilkunastu tygodni. Depilacja takim urządzeniem w większości przypadków nie powoduje podrażnień.

Nawet, gdy mamy wrażliwą skórę, podrażnienie po użyciu depilatora jest mniej prawdopodobne niż golarki. Jednak zdarzają się wyjątki i jeśli mamy bardzo wrażliwą skórę, mogą pojawić się na niej po zabiegu niewielkie podrażnienia. 

jaki depilator kupić
fot. Pixabay.com

W jaki sposób działa depilator

Istnieją dwa typy depilatorów. Są to depilatory pęsetowe i takie, które posiadają dyski. Oba typy działają w ten sam sposób. Łapią włos blisko skóry i wyrywają go wraz z cebulką. 

Ponieważ dysków czy pęset w takim urządzeniu jest minimum kilkadzisiąt, depilacja taka jest dużo szybsza i efektywniejsza niż zwykłą pensetą. 

Ponadto głowice takich depilatorów są specjalnie profilowane, by z łatwością mogły złapać każdy włos. Dzięki temu pozbywanie się zbędnego owłosienia jest niesłychanie dokładne. 

Na co zwrócić uwagę kupując depilator?

Depilator to nie tylko pęsety czy dyski. Warto zwrócić na podstawowe parametry depilatora elektrycznego. Wszystko to po to, by był on naszym przyjacielem, a nie największym wrogiem. Mimo, że depilacja takim urządzeniem potrafi być bolesna. 

Typ głowicy

Szukając depilatorów, spotkamy się z takimi, które są pęsetowe lub dyskowe. Dyskowe depilatory dzielimy na ceramiczne i metalowe. 

Depilatory pęsetowe dedykowane są osobom, które mają delikatne i rzadkie owłosienie. Pęseta łapie pojedynczy włos i go wyrywa. Ruchome pęsety są umieszczone stosunkowo daleko od siebie, przez co jednorazowo chwytają mniejszą liczbę włosków. Jednak im więcej pęset posiada depilator, tym szybciej zakończymy zabieg. 

Depilatory z dyskami delikatnie się różnią. Jednorazowo chwycą większą liczbę włosków. Ponieważ głowica taka jednocześnie wyrywa kilka włosów, sam zabieg jest szybszy i efektywniejszy. Depilatory takie dedykowane są osobom z gęstszym owłosieniem

Jeżeli nasza skóra jest dość wrażliwa, wtedy warto postawić na dyski ceramiczne. 

Wodoszczelność

Tak, jak w przypadku golarek elektrycznych, również depilatory możemy kupić wodoszczelne. 

Depilowanie się w czasie kąpieli czy pod prysznicem sprawia, że zabieg może okazać się mniej bolesny. Wodoszczelność ma również wpływ na higienę. Taki depilator bezpiecznie możemy umyć nie przejmując się, że coś w nim zepsujemy. 

Depilatory, które cechują się wodoszczelnością działają dzięki akumulatorom. Dlatego warto pamiętać, by po użyciu go poczekać aż wyschnie. Dopiero wtedy możemy go podłączyć do ładowarki w celu naładowania. 

Prędkość obrotów

Prędkość głowicy bardzo mocno wpływa na szybkość zabiegu. Jeżeli jednak jest to nasz pierwszy depilator elektryczny i nie używałyśmy wcześniej wosku czy pasty cukrowej, warto zacząć zabiegi od mniejszych prędkości. 

Dlatego też możemy poszukać depilatora z funkcją regulacji prędkości obrotów głowicy.

Będziemy mogły zmniejszać prędkość depilowania bardziej wrażliwych miejsc. 

Dodatkowe nakładki

By depilator mógł efektywnie złapać każdy włos, jego głowica musi dokładnie przylegać do ciała. Dlatego ważne są dodatkowe nakładki, które pomogą w depilowaniu trudno dostępnych miejsc.

rodzaje depilatorów
fot. Unsplash.com

Używanie depilatora sprawia, że nasze nogi (i nie tylko) tygodniami pozostają gładkie. Po każdym zabiegu warto pamiętać o regularnym peelingu. Równie ważne jest też nawilżenie. Pozwoli nam to uniknąć nieprzyjemnego wrastania włosków. Jest to bowiem nie tylko nieestetyczne, ale i bolesne. 

Jednak używanie kosmetyków w miejscach depilowanych powinnyśmy odłożyć na dwa dni po zabiegu. Chyba, że są to kosmetyki przeznaczone do pielęgnacji skóry po depilacji.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here