jak wybrać golarkę?
fot. Unsplash.com

Wielkimi krokami zbliża się czas krótkich sukienek i miniówek. Warto odpowiednio przygotować się na sezon wiosenno-letni. Zanim kupimy golarkę, która w szybki i bezpieczny sposób pomoże nam usunąć włoski, sprawdźmy jaką wybrać najlepszą!

Golarka elektryczna

Golarka elektryczna to urządzenie, które pozwala w dokładny i szybki sposób pozbyć się niechcianego owłosienia. Zabieg golenia golarką elektryczną jest bezbolesny, ponieważ obcina ona włoski nad powierzchnią skóry. 

Golarki elektryczne są bezpieczniejsze od tradycyjnych jednorazówek. Dzięki temu, że pokryte są folią nie tylko są dokładniejsze od często używanych przez nas maszynek tradycyjnych, ale także bardziej higieniczne i żywotne. 

Trudno się taką zaciąć, a dzięki temu, że są wielorazowego użytku, w sumie taniej kupić golarkę elektryczną niż stosować maszynki jednorazowe zgodnie z ich przeznaczeniem – czyli jeden raz.

jaką golarkę kupić?
fot. Pixabay.com

Na co zwrócić uwagę kupując golarkę elektryczną?

Głowica

Pierwsza rzecz, na jaką warto zwrócić uwagę to typ głowicy. Im większa liczba folii umieszczona jest na głowicy, tym lepiej. Dobrym wyborem są więc golarki z dwoma, lub trzema foliami na głowicy. 

Kupując zestaw sprawdźmy także, ile typów głowic producent oferuje. Istnieją bowiem specjalne głowice o różnorodnym kształcie i wielkości. Wszystko to po to, by dostosować golarkę do różnych części ciała. 

Wodoszczelność

Wodoszczelne golarki elektryczne umożliwiają nie tylko golenie pod prysznicem, czy w czasie kąpieli. Ich ogromną zaletą jest możliwość dokładnego umycia golarki po zabiegu. 

Należy jednak zwrócić uwagę na to, by używać golarkę jedynie, gdy ta działa na akumulatorze. Niedopuszczalne jest używanie takiego sprzętu podłączonego do sieci. Może to być bardzo niebezpieczne.

Także ładowanie akumulatora po zabiegu warto rozpocząć dopiero wtedy, gdy golarka wyschnie.

Rodzaj zasilania

Jak już wspomnieliśmy wcześniej, istnieją golarki bezprzewodowe. Tanie modele mogą być zasilane bateriami. 

Bardziej popularne i zrobione z większą dokładnością są golarki akumulatorowe. Można także kupić golarkę która zasilana jest w sposób akumulatorowo-sieciowym.

Takie rozwiązanie jest najbardziej pożądane. Mimo, że golarki takie mogą pracować nawet do 40 minut, to w momencie, gdy akumulator przestanie działać, bezpiecznie możemy podłączyć golarkę pod ładowarkę i dokończyć zabieg.

Kształt golarki i obudowa

Warto kupić taki model, który nie tylko ładnie wygląda. Ważniejsze jest, by golarka miała ergonomiczny kształt. Może posiadać na obudowie gumowe elementy, które uniemożliwiają ślizganie się urządzenia w ręce. Nawet gdy używamy jej pod prysznicem.

Ważne również jest to, by głowica golarki dokładnie przylegała do ciała. Tylko w ten sposób zapewnimy sobie szybkie i dokładne golenie włosków.

Jak używać golarki elektrycznej?

W czasie używania tradycyjnych golarek, które nazywamy również jednorazówkami, musimy używać specjalnych kosmetyków. Nadają one poślizg maszynce, a co za tym idzie zmniejszają ryzyko zacięcia. 

Używając golarki elektrycznej, nie musimy używać dodatkowych kosmetyków.  Możliwe, a wręcz wskazane jest w tym przypadku używanie golarki elektrycznej na sucho. Bez potrzeby używania pianki, czy żelu do golenia. 

Oczywiście golenie “na sucho” dotyczy jedynie kosmetyków. Jeżeli posiadamy wodoodporne urządzenie, to możemy używać golarki w wodzie. 

Jeżeli mamy wrażliwą skórę, niewskazane jest golenie się pod włos. Może to niepotrzebnie podrażnić delikatną skórę. 

Dlatego warto w takim przypadku golić się z włosem. Jeżeli stwierdzimy, że któraś część naszego ciała wymaga poprawy, wtedy możemy to miejsce ogolić z włosem. Pamiętajmy jednak, że takie golenie może dodatkowo podrażnić skórę. Nieważne, jakiej golarki będziemy używać.

jak używać golarki?
fot. Unsplash.com

Szukając sposobu na skuteczną depilację, warto przemyśleć zakup golarki. Jest ona nie tylko bezpieczniejsza, ale także tańsza od jednorazówek. Możliwość wygodnego i wielokrotnego użytku takiego urządzenia sprawia, że golarki elektryczne mają rzeszę fanów. Zwłaszcza, że nie zużywają się tak szybko jak jednorazówki, a co za tym idzie niełatwo jest zaciąćsię golarką elektryczną.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here