kuchenki gazowe ranking 2021
fot. Pixabay.com

Kuchenki gazowe cieszą się niesłabnącą popularnością. Wszystko to za sprawą łatwości obsługi, a zarazem bezpieczeństwa użytkowania. Kuchenki gazowe są najczęściej spotykanymi kuchenkami w naszych domach.

Kuchenki gazowe

Zastanawiasz się, czy każda kuchenka gazowa dostępna na rynku nadaje się do Twojego domu? Chcesz wiedzieć, które modele są najbezpieczniejsze?

Czołowi producenci dbają nie tylko o to, by kuchenka była ładna. Wygodę użytkowania zapewniają materiały, z których urządzenia są stworzone. Łatwe do wyczyszczenia powłoki lub wykorzystanie stali szlachetnej to najczęstsze rozwiązania.

Warto sprawdzić, czy kuchenka wyposażona została w zegar, czy minutnik, który pozwoli nam zapanować nad czasem przygotowywania potraw.

Częstym rozwiązaniem jest również zintegrowany z pokrętłem zapalnik. Dzięki niemu bez trudu jedną ręką możemy odpalić gaz na palniku.

Każdy z nas szuka produktów, które zagwarantują nam wygodę i bezpieczeństwo użytkowania. W celu sprawdzenia, które z modeli oferowanych przez producentów najlepiej brać pod uwagę, stworzyliśmy ranking. Sprawdź jakie są najlepsze kuchenki na gaz w 2021 roku!

Ranking kuchenek gazowych 2021

Amica 58GGD5.43HZpMsNQ(Xx)

Jest to kuchenka na gaz czołowego polskiego producenta. Urządzenie wysokiej klasy wraz z piekarnikiem gazowym, które wyposażone jest w cztery palniki. Największy z nich ma średnicę 9 cm.

Zaletą tego modelu jest stabilny ruszt i bardzo pojemny piekarnik. Jego wielkość to aż 56 l.

Sprzęt ten posiada funkcję grill o mocy 2 000 W. Jednak to nie wszystko. Wyposażony został również w obrotowy rożen. Jest on odpowiedzialny za równomierne opieczenie potrawy.

Kuchenka ta została pokryta samoczyszczącą emalią EasyClean. Nie pozwala ona na wnikanie brudu, przez co ułatwia utrzymanie czystości.

Kuchenka gazowa firmy Amica posiada klasę energetyczną A. Dzięki temu zadba o nasze portfele.

 

najlepsze kuchenki gazowe 2021
fot. Unsplash.com

Beko FSG52020FX

Jest to wolnostojąca kuchenka gazowa, której szerokość wynosi 50 cm. Jest więc jednym z węższych modeli w naszym zestawieniu. Dzięki temu zmieści się w każdej kuchni.

Płyta posiada niezwykle wydajne palniki, które pozwalają nam na oszczędzanie. Dbają o to, by zużyć aż o 17% mniej gazu i nawet 35 % mniej czasu potrzebnego do przygotowania potraw. Ich maksymalna moc sięga nawet 2900 W.

Na komfort użytkowania wpływ ma zintegrowana w pokrętle zapalarka palników.

Gdy palnik przypadkowo zgaśnie, kuchenka sama zadba o nasze bezpieczeństwo i momentalnie odetnie przepływ gazu.

Płyta grzewcza Inox zapewnia nie tylko trwałość koloru i łatwość czyszczenia. Jest ona również odpowiedzialna za elegancki design kuchenki Beko.

Piekarnik tej kuchenki gazowej ma aż 60 l pojemności. Posiada dwie tace – drucianą i standardową. Nie posiada jednak funkcji grilla.

Electrolux EKG51153OW

W rankingu nie mogło zabraknąć także modelu firmy Electrolux. Ta 4-palnikowa kuchenka posiada aż 3000 W mocy.

Piekarnik, mimo że o pojemności jedynie 53 l, wyposażony został w funkcję grill.

Ciekawym atutem są wyjmowane drzwi piekarnika. Umożliwiają one dokładniejsze wyczyszczenie zarówno wnętrza piekarnika, jak i szyb znajdujących się na drzwiach.

Niektórzy mogą jednak narzekać na mały zakres temperatur pieczenia. Wynosi on jedynie od 150 do 250︒C.

Klasa energetyczna A sprawia, że nasze rachunki nie będą zbyt wysokie. O to dba już sama cena kuchenki. Jest ona bardzo przystępna.

Kuchenki gazowe – czy warto kupić?

To, że kuchenki gazowe są warte zakupu niech świadczy ich niegasnąca popularność. Mimo upływających lat posiadają one wciąż całe grono zwolenników. Wszystko to dzięki cenie samego sprzętu, jak i kosztom użytkowania.

ranking kuchenek gazowych 2021
fot. Unsplash.com

Gaz wykorzystywany w kuchenkach jest stosunkowo tani. W połączeniu z najnowszymi technologiami, zużywamy go coraz mniej, używając kuchenek. Specjalne palniki, czy zwiększanie mocy tych tradycyjnych przyczynia się do skrócenia czasu przygotowywania dań.

Na uwagę zasługuje tu również piekarnik. Pojemny, pokryty łatwą do wyczyszczenia powłoką. Może on być wyposażony w dodatkowe funkcje.

Możemy kupić taką kuchenkę, której piekarnik posiada funkcję grilla czy rożna. Jednak to nie wszystko.

Autowyłaczenie się po określonym czasie, czy włączenie się piekarnika o konkretnej godzinie to kolejne atuty tych sprzętów.

Warto więc wziąć pod uwagę kuchenki gazowe, gdy chcemy wymienić ten sprzęt AGD w naszej kuchni.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here