ranking płyt gazowych 2021
fot. Pixabay.com

Płyty gazowe kupujemy pod zabudowę. Jaką wybrać? Która jest najlepsza? Dlaczego stają się tak popularne? Sprawdziliśmy to wszystko, by stworzyć ranking płyt gazowych. 

Płyty gazowe – jakie

Płyty gazowe to coraz częściej spotykany w naszych domach sprzęt AGD. Dzięki atrakcyjnej cenie i możliwości zabudowy chętnie je kupujemy. 

Możemy wybierać pomiędzy płytami tradycyjnymi – z palnikami, lub ich nowoczesną wersją. Mowa tu o tak zwanym “gazie na szkle”. 

Płyta gazowa pod zabudowę może być wyposażona w 4 lub 5 palników. 

Sprawdźmy, które modele zasługują według nas na miano produktu roku!

Ranking płyt gazowych 2021

Bosch POH6B6B10

Jest to model z serii gaz na szkle. Czteropalnikowa płyta stworzona przez Bosch umożliwia zabudowanie jej w sposób tradycyjny lub na równi z blatem. 

Jej głównymi cechami są nowoczesny design i funkcjonalność. Jej palniki umieszczone są na powierzchni zrobionej ze szkła hartowanego. Są to dwa palniki tradycyjne, jeden palnik typu Wok, umożliwiający szybsze podgrzanie dzięki mocy 3,3 kW oraz jeden palnik oszczędny. 

Urządzenie wyposażono w system uniemożliwiający niekontrolowany wypływ gazu.

Dzięki temu, że powierzchnia płyty pokryta została szkłem, a ruszta są emaliowane, bardzo łatwo ją możemy wyczyścić. 

Niestety przez to, że płyta ma kolor czarny, który ma dodawać elegancji, bardzo mocno widoczne są na niej wszelkie zabrudzenia.

najlepsze płyty gazowe
fot. Pixabay.com

Bosch PPS9A6B90

Jest to model płyty gazowej z pięcioma palnikami. Ona, jak jej poprzedniczka, również jest typu “gaz na szkle”. Szerokość wynosząca 60 cm umożliwiła producentowi wstawienie nie tylko czterech tradycyjnych palników, ale także jednego dodatkowego typu Wok o mocy aż 4 kW

Ciekawą cechą tego produktu jest system FlameSelect. W odróżnieniu od innych płyt gazowych, pokrętło tego modelu posiada 9 stopniową skalę, dzięki której precyzyjnie możemy określić poziom mocy. Co więcej, poziom ten wyświetlany jest na specjalnym wyświetlaczu. 

Płyta została wyposażona w główny wyłącznik płyty. Uniemożliwia on włączenie któregokolwiek z palników np. dziecku. 

Za bezpieczeństwo odpowiadają także system przeciwwypływowy gazu i informacja o gorącym palniku. 

Jednak płyta ta ma nieco wyższą cenę od innych modeli. 

Electrolux EGS6436WW

Należy do grupy tradycyjnych płyt gazowych, które wyposażone są w cztery palniki. Ta klasyczna płyta gazowa wyposażona została w dwa palniki klasyczne oraz dwa specjalne. Są nimi palnik Wok i palnik Speed. 

Palnik Speed zapewnia szybsze nagrzanie się naczyń, w których gotujemy. Palnik Wok o mocy 4 kW przyda nam się nie tylko gdy gotujemy potrawy azjatyckie. 

Electrolux wyposażył ten model płyty w żeliwne ruszty. Są one więc nie tylko łatwe do umycia, ale także ciężkie. To zaś sprawia, że garnki postawione na nich stoją stabilnie. 

Płyta została wyposażona w inteligentny czujnik. Odpowiada on za odcięcie dopływu gazu z chwilą, gdy płomień przez przypadek zgaśnie. Same pokrętła umieszczono z boku płyty. To również ma wpływ na bezpieczeństwo użytkowania.

Płyta ma klasyczny, tradycyjny wygląd. Dzięki temu, że jest on ponadczasowy i elegancki, będzie ona pasowała w każdym wnętrzu.

Samsung NA75J3030AS

Samsung dodał do klasycznej płyty gazowej jeszcze jeden palnik. Posiada on potrójny palnik. Dzięki temu generuje on natychmiast bardzo wysoką temperaturę. Tym samym skraca czas gotowania. 

Na uwagę zasługuje również ruszt Endless Rail Grate. Jest on żeliwny, więc gwarantuje stabilność naczyń. Jednak pozwala on również na dowolne przesuwanie naczyń w obrębie płyty.

Dodatkowo, dzięki regularnemu ułożeniu palników, nie ma przeciwwskazań, by ustawić na płycie większe garnki. Specjalne wskaźniki poinformują nas, czy naczynie stoi w prawidłowym miejscu, a palniki umożliwiają równomierne rozchodzenie się ciepła. 

Jak każda dobra  kuchenka gazowa, również model Samsunga wyposażono w system odcinający niekontrolowany dopływ gazu. Urządzenie to posiada również specjalną nakładkę na palnik Woku

Wisienką na torcie jest brak wszelkich zagłębień, a więc bardzo łatwe czyszczenie płyty.

płyty gazowe ranking
fot. Pixabay.com

Zakup samej płyty gazowej, zamiast tej zintegrowanej z piekarnikiem ma wiele zalet. Nowoczesne modele płyt nie tylko posiadają ciekawy design, ale także są w pełni funkcjonalne i bezpieczne. Idealnie sprawdzą się w każdej kuchni.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here