jaką kuchenkę elektryczno-gazową kupić
fot. Pixabay.com

Kuchenki, których palniki są gazowe, a piekarnik działa dzięki energii elektrycznej możemy znaleźć w znacznej części naszych mieszkań. Są one łatwe w obsłudze i umożliwiają komfortową pracę. Dzięki dodatkowym funkcjom, piekarniki elektryczne zapewniają wiele nowoczesnych rozwiązań. 

Kuchenki gazowo-elektryczne

Kuchenki gazowo-elektryczne oferują nam różne tryby pieczenia. Przed zakupem takiego sprzętu zastanówmy się, jak pojemny piekarnik będzie nam potrzebny. Czy posiada on termoobieg, funkcję grilla lub rożen?

Możemy także oczekiwać funkcji dodatkowych takich jak autowłączenie się piekarnika o wybranej godzinie, czy wyłączenia go po upłynięciu ustawionego czasu.

Równie ważne są klasa energetyczna urządzenia oraz bezpieczeństwo jego funkcjonowania.

Jeżeli kupujemy kuchenkę do już istniejącej kuchni, musimy wziąć również pod uwagę wymiary kuchenki.

Jeżeli nadal zastanawiasz się nad kilkoma modelami, sprawdź nasz ranking kuchenek gazowo-elektrycznych!

Ranking kuchenek gazowo-elektrycznych 2021

Beko FSE52321DBD

Jest to kuchenka gazowa z piekarnikiem elektrycznym. Czteropalnikowa kuchenka pozwala na szybsze, nawet o 35 % przygotowywanie posiłków. W tym samym czasie zużyjemy 17 % gazu mniej w czasie pracy. 

Beko zaopatrzyło ten model w wiele przydatnych funkcji. Są nimi termoobieg, grill, czy np Booster. Ten ostatni to nic innego jak szybkie nagrzewanie się. 

Cechami wpływającymi na komfort pracy są również wyświetlacz sensorowy i 55 litrowy piekarnik. 

Kuchenka posiada klasę energetyczną A. Jest także w pełni bezpieczna.

ranking kuchenek gazowo-elektrycznych 2021
fot. Unsplash.com

Amica 57GE3.33HZpTaDpAQ(Xx)

Ten model również posiada cztery palniki i elektryczny piekarnik. Jego pojemność to aż 65 l. Amica 57GE3.33HZpTaDpAQ(Xx) wyróżnia się kolorem płyty grzejnej Inox.

Jest ona odporna na korozję i zadrapania, a przy tym w pełni odporna na wysokie temperatury

Małe zużycie energii zapewnia klasa energetyczna A. O dodatkowe bezpieczeństwo dba za to funkcja chłodnego frontu. Oznacza to, że przednia szyba piekarnika, mimo jego nagrzania, nie nagrzewa się.

Electrolux EKK54552OXf,.p

W naszym rankingu na trzecim miejscu pojawia się model firmy Electrolux. EKK54552OX posiada cztery palniki. Moc największego wynosi aż 3000 W. 

Pojemność elektrycznego piekarnika to jedynie 54 l, jednak nie przeszkodziło to producentowi, by zmieścić w nim kilka przydatnych funkcji. Są nimi między innymi termoobieg, nawiew czy funkcja grilla.

Utrzymanie czystości piekarnika ułatwiają zdejmowane drzwi piekarnika.

Sprzęt ten poszczycić może się najwyższą klasą energetyczną A

Amica 58ME4.38HZpMs(W)

Już drugi raz w naszym rankingu pojawia się kuchenka tego polskiego producenta. Jest to dowód na to, że nasze kuchenki gazowo-elektryczne niczym nie ustępują modelom z zagranicy.

Piekarnik o pojemności 62 l pokryty został wewnątrz łatwoczyszczącą się powłoką z emalii. Cechuje się także bardzo dobrą cyrkulacją powietrza.

Cztery palniki zapalane są dzięki zapalarce zintegrowanej z pokrętłami. Największy z palników ma aż 9 cm średnicy. Urządzenie to wyposażono dodatkowo w funkcję minutnika. Dzięki niemu łatwiej będzie nam panować nad czasem przygotowywania potraw. 

Gorenje K5241WH

Jest to urządzenie, które również posiada 62 litrowy piekarnik i cztery palniki. 

Ciekawymi funkcjami Gorenje wykorzystanymi w tym modelu są np funkcja rozmrażania czy Gentleake. Jest to wolne, ale równomierne pieczenie. 

Płyta gazowa posiada zintegrowane z zapalnikiem, ergonomiczne pokrętła. Ponadto wykorzystano przy niej program do czyszczenia AquaClean. Pokryto ją również odporną na zadrapania powłoką SilverMatte

jaką kuchenkę gazowo-elektryczną wybrać?
fot. Pixabay.com

Kuchenki gazowo-elektryczne są bardzo popularne. Łączą w sobie prostotę i zaawansowane technologie. 

Dzięki temu, że wykorzystują gaz do podgrzewania palników, ich używanie jest ekonomiczne. Wykorzystanie energii elektrycznej w piekarniku zaś umożliwia wykorzystanie najnowocześniejszych technologii. 

Wybierając dla siebie model tego rodzaju kuchenki warto sprawdzić, czy wyposażono go w systemy zabezpieczające. Ucinają one dopływ gazu do palnika w momencie, gdy płomień niekontrolowanie zgaśnie. 

Ważne dla naszego portfela jest również klasa energetyczna urządzenia. Im wyższa, tym mniej energii zużyjemy do przygotowania potraw.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here