ranking kamer samochodowych
fot. Unsplash.com

Wideorejestratory cieszą się coraz większą popularnością. mogą one stanowić dowód naszej niewinności w przypadku stłuczki, lub z łatwością znaleźć osobę, która uciekła z miejsca zdarzenia. Jaki wideorejestrator warto kupić? Na co zwrócić uwagę kupując kamerkę samochodową?

Na jakie parametry zwrócić uwagę?

Kupując kamerę samochodową, musimy pamiętać o kilku ważnych parametrach. Przede wszystkim powinniśmy zadbać o to, by nagrany obraz był wyraźny. Dlatego warto kupować kamerki, które nagrywają w jakości FullHD lub 4K.

Ważne jest również to, jak wideorejestrator nagrywa obraz po zmierzchu. Wartość przysłony obiektywu to parametr odpowiedzialny właśnie za jakość obrazu nagrywanego po zmierzchu. Ten parametr powinien wynosić F/1.4.

Również miejsce, gdzie przechowywane są nagrane filmy ma znaczenie. Możemy wybierać między kamerkami z wbudowaną pamięcią, czytnikiem kart SD lub microSD, albo takich, których nagrania zapisywane są w aplikacji, Tą zaś możemy ściągnąć na swój telefon. 

Ważne jest również to, czy mamy pojedynczą kamerkę, czy kamerę przód-tył. Oraz posiadają one tryb parkingowy z czujnikiem wstrząsów. Dzięki temu nasz samochód będzie chroniony nawet na parkingu. Możemy więc spokojnie pracować lub robić zakupy. 

Ranking wideorejestratorów 2021

jak wybrać kamerkę samochodową?
fot. Unsplash.com

NAVITEL R1000

Jest to jeden z lepszych modeli dostępnych na rynku, Na uwagę zasługuje wyjątkowe mocowanie tego modelu. Ponieważ kamerka do bazy połączona jest magnesem, możemy ją obracać o 360︒. Możemy więc w czasie jazdy skierować ją do przodu, by w czasie postoju jednym ruchem przełączyć ją na tył lub drzwi kierowcy. 

Ponadto kamera ta nagrywa obraz szerokim obiektywem 165︒. 

Producent zapewnił nam możliwość podglądu nagrania w każdym miejscu na świecie. Wszystko to za sprawą aplikacji, która umożliwia zarówno podgląd nagrań jak i sam zapis obrazu. 

Najważniejszymi funkcjami kamery są jakość obrazu w dzień i w nocy w jakości Full HD, detekcja ruchu i automatyczne nagrywanie, nagrywanie w pętli oraz G-sensor. Ten ostatni zadba o to, by podczas kolizji lub stłuczki ważne dla nas nagranie nie zostało nadpisane. Wadą tego modelu jest fakt, że mocujemy kamerę do szyby taśmą 3M. 

MIO MIVUE C570

Jest to kamera, która zapewni nam idealny obraz. Dzięki wykorzystaniu matrycy Sony Premium Stravis CMOS z technologią Night Vision Pro. 

Wartość przysłony jest bardzo wysoka. Wynosi F1.8. To dzięki niej nawet nocą kamera gwarantuje najwyższą jakość obrazu.

Przydatną funkcją może okazać się zapis trasy i prędkości pojazdu. Wszystko to dlatego, że Mio Mivue C570 ma wbudowany moduł GPS. Ponadto same możemy włączyć lub wyłączyć. 

Ten wideorejestrator wyposażono również w ciągle aktualizowaną mapę fotoradarów. 

Jedyną wadą tego modelu jest krótki czas pracy na akumulatorze.

XBLITZ BLACK BIRD 2.0 GPS

Model ten wyposażony został przez producenta w czujnik przeciążeń G-sensor. Dzięki temu kamea zabezpiecza nagranie przed nadpisaniem w momencie gwałtownego hamowania lub kolizji. 

Kolejnym przydatnym gadżetem jest tryb parkingowy. Jeśli tylko pamiętamy o tym, by kamera była wciąż podłączona do gniazda zapalniczki, to włącza się ona nawet przy najmniejszych wstrząsach. 

BLACK BIRD posiada zewnętrzny moduł GPS, który możemy w każdej chwili podłączyć, by śledzić ruch samochodu lub jego prędkość. 

Z dodatków, które wyróżniają ten model na tle inych jest funkcja robienia zdjęć wysokiej jakości. Dzięki niej z pewnością uchwycimy detale takie jak numery rejestracyjne lub znaki. 

Obraz zapisywany jest na karcie pamięci. Bez problemu radzi sobie z takimi do 32 GB. 

Jeżeli chodzi o tą półkę cenową, to jest to najlepsza kamera samochodowa. Jedyną jej wadą jest brak detekcji ruchu w polu kamery. 

ranking kamer samochodowych 2021
fot. Unsplash.com

Kamery samochodowe zwane również wideorejestratorami cieszą się coraz większą popularnością. Z pewnością ułatwiają pracę policji w wielu sytuacjach. Mogą pomóc również nam. 

Kamera, która posiada tryb parkingowy, pomoże w identyfikacji osoby, która uszkodziła nasz samochód w czasie postoju, a wysokiej jakości obraz o każdej porze dnia zagwarantuje bezpieczeństwo. Kamery do auta nie są sprzętem wymaganym. Jednak coraz chętniej z nich korzystamy.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here